Постанову про декомунізацію та дерусифікацію назв населених пунктів України, через провал голосування якої депутати сьогоднізаблокували трибуну, винесуть на голосування Верховної Ради знову, однак з переліку вилучать п’ять населених пунктів, з перейменуванням яких виникли проблеми, заявив на брифінгу після засідання погоджувальної ради голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.
«Ми ухвалили рішення, що погоджувальна рада внесе нову постанову, де прибере ці п'ять проблемних міст, сіл, селищ тощо в окремі постанови й проголосує цей пакет для того, щоб завершити деколонізацію України», - цитує Стефанчука «Інтерфакс-Україна».
Він додав, що щодо перейменування п'яти спірних населених пунктів, потім зареєструють два проєкти постанови, які і винесуть винесено вибір залу. При цьому до постанови про перейменування парламентарії, вочевидь, поврнуться не скоро. Стефанчук зазначив, що її розглядатимуть після того, як проголосує за всі ресурсні законопроєкти, які потрібні насамперед для українського бюджету.
Що ж стосується про спірні перейменування, то дискусії виникли через:
- місто Южне Одеського району, яке пропонують перейменувати на Порт-Анненталь;
- місто Южноукраїнськ Вознесенського району Миколаївської області, яке хочуть перейменувати на місто Гард;
- Синельникове Дніпропетровської області, що може стати містом Ріднопілля;
- місто Павлоград, якому пропонують змінити назву на Матвіїв;
- а також місто Первомайськ Миколаївської області, яке хочуть перетворитина Ольвіополь (місто носило аналогічну назву у 1782—1919 роках, яка була впроваджена російською імператрицею Катериною II в рамках «Грецького проєкту»).
Зазначимо, що провалена постанова має завершити етап дерусифікації в Україні. Серед 15 міст, які планують перейменувати, в тому числі такі як Ватутіне, Новомосковськ, Червоноград та інші. Також мають змінити назви семи районів та близько 300 сіл та селищ.