Верховна Рада “провалила” постанову про перейменування 336 топонімів через суперечки навколо нових назв п'яти населених пунктів. Про це розповів голова Верховної Ради Руслан Стефанчук на брифінгу, повідомив “Інтерфакс-Україна”.
Попередньо, йдеться про перейменування населених пунктів Южне, Южноукраїнськ, Синельникове, Первомайськ і Павлоград. До парламенту внесуть нову постанову про перейменування населених пунктів.
- Ми ухвалили рішення, що погоджувальна рада — керівництво парламенту й керівники фракцій — внесе нову постанову, де прибере ці п'ять проблемних міст, сіл, селищ тощо в окремі постанови й проголосує цей пакет для того, щоб завершити деколонізацію України, — сказав він.
За словами Стефанчука, Верховна Рада проведе окремі дискусії щодо перейменування цих п'яти населених пунктів. Потім буде зареєстровано два проєкти постанови, які згодом буде винесено на вибір сесійного залу.
Крім цього, за словами спікера, парламент повернеться до постанови про перейменування після того, як проголосує за всі ресурсні законопроєкти, які потрібні насамперед для українського бюджету.
За даними руху “Чесно”, “Слуга народу” дала лише 132 голоси — 57% від складу фракції. Найбільший відсоток голосів дали опозиційні фракції — “Європейська солідарність” (81%) та “Голос” (65%). Найменше голосів дали депутатські групи, які утворились після заборони ОПЗЖ: ПЗЖМ (5%) і “Відновлення України” (17%).
- 18 вересня Верховній Раді не вистачило голосів за ухвалення постанови про перейменування 330 населених пунктів у рамках деколонізації та дерусифікації. Зокрема, нардеп від “ЄС” Олексій Гончаренко написав у своєму телеграм-каналі, що не розуміє, чому в деяких випадках деімперіалізацію проводять таким чином, що російське прибирають, а зʼявляється німецьке.
- Южне народні депутати пропонують перейменувати на Порт-Анненталь, Южноукраїнськ — на Гард, Синельникове — на Ріднопілля, Первомайськ — на Сокологірськ, а Павлоград — на Матвіїв.