Побутова техніка в СРСР була справжньою розкішшю, якої виробляли мало і діставалась вона не всім. При цьому радянська промисловість примудрялась випускати прилади, здатні збити з пантелику будь-яку сучасну людину.
OBOZ.UA розповідає про один з таких приладів. Він мав назву "Світлячок" і складався із підсилювача на транзисторах, батарейки, лампочки-сигналізатора і датчика, який приєднувався дротовим методом. Сказати, навіщо використовувалась така конструкція абсолютно неможливо. Якщо не знаєте точно, то спробуйте вгадати, а потім переходьте далі до розповіді про цей гаджет. Ви будете здивовані.
Насправді "Світлячок" був пристроєм, який визначав, коли немовляті настає час змінити пелюшки. Індикатор на дроті реагував на вологість, після чого на пристрої вмикалась лампочка. Вставлявся цей індикатор під пелюшки, що було не дуже зручно, враховуючи дріт. Дитина, яка починала крутитись, коли намокала, могла легко висмикнути його.
Прилад розробили у 1970-ті роки на Київському заводі напівпровідникових приладів. Він же його і випускав.
Подавали розробку, як інноваційний винахід, покликаний спростити життя молодим матерям. Але популярності він не зажив. Бо дитина цілком здатна сповістити про те, що її пора переодягнути, без усіляких лампочок – звичайним плачем. А зручність використання пристрою виявилась дуже низькою.
Справжнє полегшення мами немовлят відчули уже після розвалу СРСР, коли на ринок вийшли одноразові підгузки. Нехай вони не містять у собі жодної електроніки, зате зручні у використанні, доступні та звільняють жінку від необхідності постійно прати пелюшки.
Раніше OBOZ.UA розповідав, чому провалився проєкт радянського "розумного будинку".
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.