Шторм "Борис", який спричинивповені у Центральній Європі, дійшов до Італії. У регіоні Емілія-Романья на півночі країни вже евакуюють людей через затоплення. Про це повідомляє The Guardian.
Сильний дощ почався в Емілії-Романью вдень, 18 вересня, і до вечора ситуація почала швидко погіршуватись. Мер міста Модильяні в провінції Форлі-Чезена, яке сильно постраждало від руйнівної повені у травні 2023 року, Джадер Дарді сказав, що річки в регіоні просто "вибухнули" і зараз ситуація ще гірша, ніж торік.
З Модильяні вода ринула вниз за течією, викликавши повінь у селі Марцено у Бризігеллі. Там закликали людей залишити свої будинки і виїхати у більш безпечні місця. Жителям пропонують розміститися у місцевій школі.
Мер Кастель-Болоньєзе Лука Делла Годенця заявив, що ситуація "перевершує найгірші прогнози".
- Ситуація погіршується і погіршується все швидше. Рівень річки постійно контролюється і досяг 6,19 метра у Тебано. Пожежна бригада та місцева поліція мобілізовані та будуть використовувати мегафони, щоб попередити громадян про серйозність ситуації, в якій ми опинилися, - написав він у Facebook і закликав мешканців району піднятись на верхні поверхи своїх будинків.
Річка Савена у Болоньї також швидко підіймається, попередила мерія у середу ввечері. Чиновники наказали евакуювати мешканців з будинків на перших поверхах та у підвалах у постраждалих районах.
В Емілії-Романьї та сусідньому Марку діють попередження про суворі погодні умови на найближчі 24 - 36 годин. Школи будуть зачинені у четвер, 19 вересня, а людям рекомендовано уникати поїздок та, по можливості, працювати з дому.
- Повінь в Емілії-Романьї у травні 2023 року забрала 17 життів і завдала збитків на суму 8,5 млрд євро (7,2 млрд фунтів стерлінгів).
- З минулого тижняшторм "Борис" викликав масштабні повені та зливи в Чехії, Румунії, Польщі та Австрії. Число загиблих зросло щонайменше до 24 у середу, 18 вересня - Чехія повідомила про четверту та п'яту жертви.
- 18 вересня Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб повідомив, що через негоду, яка накрила сусідні з Україною країни, в Одесі та області може погіршитися якість води через забруднення Дунаю та Дністра, а також озера Ялпуг. Ці водойми є джерелами питного водопостачання частини населення Одеської області.