Компанія Segway відома в першу чергу своїм електранспортом. Але виявляється в них є й серія зарядних станцій, на одну з яких ми подивимося сьогодні. Хоча це, напевно, дуже логічно з урахуванням особливостей їх основних продуктів. Segway Cube 1000 виділяється стильним дизайном, що тяжіє до EcoFlow. Станція вміє збільшувати ємність коштом додаткових акумуляторів, а відбувається це круто — дві частини станції відкручуються, а між ними встановлюється додаткова батарея. Максимум чотири. Усе це, звичайно, робить її більше, але зарядна станція не втрачає стиль та відносну компактність. А ще Segway Cube 1000 має захищений від води корпус, не боїться падінь, ударів тощо. Судячи з усього описаного вище ця модель точно вартує вашої уваги, принаймні в цьому огляді.
Плюси:
стильний сучасний дизайн; можливість ставити станцію горизонтально та вертикально; можливість ергономічно додавати батареї; зручний та зрозумілий застосунок; якісний акумулятор LiFePO4; є функція ДБЖ; серйозні номінальна та пікові потужності станції; корпус захищений від води по стандарту IP56; армований корпус не боїться падінь, ударів та поганих умов використання
Мінуси:
висока ціна; не вистачає ліхтарика та бездротової зарядки
Зміст
- 1 Технічні характеристики Segway Cube 1000
- 2 Паковання та комплектація
- 3 Дизайн та ергономіка
- 4 Особливості Segway Cube 1000
- 5 Застосунок
- 6 Досвід користування Segway Cube 1000
- 7 Ціна та конкуренти
Технічні характеристики Segway Cube 1000
Номінальна потужність | 2200 Вт |
Пікова потужність | 4400 Вт |
Максимальна вихідна потужність | 2200 Вт (змінний струм; 384 Вт — постійний струм) |
Функція ДБЖ | Є, 20 мс |
АС Вхід | 220 В~8 A 50 Гц 1250 Вт Макс /Вхід змінного струму, 12 В/24 В 8 A 200 Вт /Автомобільний вхід, 12-60 В 800 Вт Макс /Вхід сонячної панелі |
Вихід | 220В ~ 20 A 50 Гц 2200 Вт (режим інвертора, чиста синусоїда) / 220 В ~ 50 Гц 12 A (режим обходу) /Вихід змінного струму (× 3), 13,6 В 10 A 136 Вт, Авторозетка, 13,6, В 5 A 68 Вт, DC5525 (× 2), 5/9/12 В 3 A 18 Вт, USB Type-A (× 4), 5/9/12/15/20 В 5 A 100 Вт, USB Type-C (× 2), MC4 // Anderson, XT60 (сонячна панель), DC: 12-40В/7.5А /(портативна сонячна панель) |
Корпус | Армований металевий каркас+пластик |
Захист корпусу | IP56 |
Застосунок | Є, Segway Ninebot |
Габарити | 354 × 289×284 мм |
Вага | 16,2 кг |
Паковання та комплектація
Segway Cube 1000 постачається в коробці салатово-чорного кольору. Всередині знаходиться сама станція, інструкція, кабель живлення та кабель для автоприкурювача.
Дизайн та ергономіка
Segway Cube 1000 отримала сучасний, навіть футуристичний дизайн. Проте він достатньо мінімалістичний, а сама станція має сіро-чорні кольори. Габарити моделі складають 284×354×289 мм, а вага — 16,2 кг.
Основа корпуса — армований метал. Також є вставки з матового пластику.
Зверху і по краях корпуса бачимо зручні ручки для перенесення. На верхній частині, на пласкому майданчику, є надпис Segway.
На лівому та правому торцях розмістили по чотири силіконові ніжки, надписи Segway та отвори для системи вентиляції. Тобто зарядну станцію можна ставити не тільки горизонтально, а й вертикально. Схожі гумові ніжки розмістили на дні станції. Там само є основна технічна інформація про неї.
По бокам знаходяться болти, що з’єднують дві частини станції. Якщо їх розкрутити, то станція розділиться навпіл, а між її частинами можна вставити до чотирьох додаткових батарей.
На передній панелі бачимо довгастий LED-екран під плівкою, на який виводиться уся основна інформація про роботу зі станцією, а також увімкнення/вимкнення різноманітних функцій моделі.
Під ним знаходиться кнопка активації/дезактивації трьох розеток 220 В і самі розетки. Вище них бачимо два порти DC, закриті гумовою заглушкою та кнопка для їх включення/виключення.
Ліворуч, під ще однією великою гумовою заглушкою, розмістили автомобільний прикурювач, два порта USB-C на 100 Вт та чотири порти USB-A потужністю 18 Вт.
На задній панелі є відкидна кришка, під якою розмістили вхід для мережевого кабелю та порт XT60 для підключення сонячної панелі. Наприклад, сюди підходить портативна модель 2E PSPLW300, яка вже була в нас на огляді. Також тут знаходиться кнопка контролю перенавантаження.
Особливості Segway Cube 1000
Segway Cube 1000 отримала батарею на 1024 Втгод. Тип акумулятора тут LiFePO4, а це один з найкращих варіантів на ринку. Заявлена кількість повних циклів зарядки — 4000. Тобто це 10 років повноцінної служби при повному використанні один раз на день.
Максимальна потужність зарядки від розетки складає 1250 Вт. Від сонячної панелі станція може брати максимум 800 Вт (12 — 60 В), а від прикурювача 200 Вт. Час повної зарядки від мережі за умови максимальної потужності складає 70-80 хвилин.
Номінальна потужність станції — 2200 Вт. Пікова — 4400 Вт (функція R-Drive). Максимальна вихідна потужність теж складає 2200 Вт. Є функція ДБЖ зі швидкістю спрацьовування 20 мс. Форма вихідного сигналу — синусоїда (PSW).
Як я писав вище, особливістю Segway Cube 1000 є можливість встановлення до чотирьох додаткових батарей між частинами корпусу. Кожна батарея 1000 Втгод, тому якщо ставити усі, то максимум може бути 5 КВтгод.
Не забуваймо про 12 різноманітних вихідних портів, які дозволяють під’єднати до станції майже усе: від телефона до кавоварки, від сонячної панелі до холодильника.
Зарядна станція Segway Cube 1000 також маж вбудований в корпус блок живлення та модуль Bluetooth для підключення до пристроїв.
Застосунок
Segway Cube 1000 працює із фірмовим застосунком Segway-Ninebot. Це стильний, зрозумілий та сучасний застосунок з широким функціоналом. Для підключення станції до ПЗ потрібно увімкнути на пристрої Bluetooth та GPS та активувати саму станцію. Далі застосунок автоматично її побачить та почне підключення, а для підтвердження треба натиснути один раз кнопку включення на станції.
В Segway-Ninebot дають контролювати заряд станції, віддалено включати/виключати її порти, оновлювати ПЗ самої станції, контролювати рівень зарядки та її потужність, активувати наявні функції включно з піковою потужністю тощо. Також тут можна подивитися серійний номер станції та різну довідкову інформацію.
Через Segway-Ninebot дають зв’язатися зі службою підтримки та обговорити деталі чи поділитися враженнями та досвідом користування станцією у вбудованій соцмережі.
Досвід користування Segway Cube 1000
Segway Cube 1000 мені сподобався своїм дизайном, а також можливістю ставити його вертикально чи горизонтально. Також ця зарядна станція виділяється можливістю розширювати її акумулятор і робити це візуально органічно, але за це доведеться більше заплатити. А це значить, що Segway Cube 1000 підходить для використання у невеликій квартирі, а після додавання акумуляторів вже може без проблем тягнути квартиру більше або приватний будинок.
Серед інших сучасних моделей вона виділяється саме цим, тому, напевно, можливість розширення й є найбільшою фішкою станції. Бо стильний дизайн є в багатьох конкурентів, та й зручне ПЗ теж. Хоча все ж таки в деяких немає і його, тому наявність додатка точно плюс.
Користування Segway Cube 1000 якраз припало на недавні відключення світла, тому з нею у квартирі було комфортно, наскільки це можливо без світла. Вона тягнула холодильник (300 Вт, а в піку при увімкненні 1кВт), бойлер та пральну машину. Останні два прилади в піку беруть 800 Вт. Також я підключав одночасно пральну машину та бойлер і все було добре. Після цього я без проблем робив зранку без світла тости на тостері (500 Вт), а син грав в Xbos Series S на телевізорі і це в середньому 80–100 Вт, іноді 120-150 Вт. Звичайно до неї без проблем підключається ноутбук та ПК. Останній тягне 200-250 Вт в стандартному режимі роботи і цього вистачає на години. А лептоп взагалі можна живити дуже довго.
В плані потужності Segway Cube 1000, як бачимо, забезпечує живлення усіх основних побутових приладів і робить це без проблем. Але тут вже постає питання доцільності їх використання та швидкого розряду батареї, наприклад, якщо вмикати електроплиту, але це вже інше питання, та й стосується воно усіх зарядних станцій.
Головне, що вона тягне, що до неї можна підключити та працювати буквально з усім: від лобзика до кавоварки, від шурупокрута до електроплитки і не знати проблем. А ще добре, що Segway Cube 1000 готова до використання не тільки в дома, а й на вулиці: у дворі приватного будинку, на риболовлі, на дачі, в полі тощо. Як писалося вище, вона не боїться води та бруду, а також ударів та поганих умов використання.
Система охолодження з вентиляторами тут, звичайно, є, вони шумлять під час роботи, але не сильно і це без проблем можна терпіти. В порівнянні це сильно тихіше, ніж робота ноутбука в іграх.
З дрібниць не вистачило ліхтарика та бездротової зарядки зверху, але це таке, що не мають і багато інших сучасних моделей. Хоча раніше цього було більше, але почали відмовлятися від подібних речей. Правда, далеко не усі.
Ціна та конкуренти
Segway Cube 1000 продається за ціною від 57 999 гривень і це дорожче, ніж коштують відомі, та не дуже, конкуренти. Правда, вони не мають додаткових функцій та захисту, але ж не усім це потрібно. Серед конкурентів ми обирали ті, які мають той самий акумулятор в межах 1000 Втгод.
Також зазначимо, що в багатьох місцях станція продається разом в комплектні з сонячною панеллю, яка окремо коштує під 20 000, тому пропозиція вигідна. Проте це у випадку, якщо ці штуки вам потрібні. Але в інших місцях, де немає сонячної панелі, цінник все одно такий самий. Тому якщо брати, то саме разом з панеллю.
Наприклад, відома модель EcoFlow DELTA 2 коштує від 35 790 гривень. А ще є стильна ANKER SOLIX C1000X (ціна від 33 950 гривень) та Fossibot F1200 з цінником від 33 990 гривень. Також зверніть увагу на популярну модель Jackery Explorer 1000 (ціна від 29 800 гривень), на ExtraLink EPS-S1000S з цінником від 25 000 гривень та Houny HY-1000 з цінником від 28 000 гривень.
Висновок:
Segway Cube 1000 — стильна та сучасна зарядна станція з можливістю встановлення в горизонтальному чи вертикальному положенні. А ще їй можна збільшувати акумулятори і робити це прямо в корпусі без додаткових окремих стоячих блоків, кабелів тощо. Саме за це, а ще за наднадійний армований корпус та захист від води за цю модель доведеться заплатити більше, ніж за конкурентів.
Зарядна станція також виділяється серйозною номінальною потужністю та піковою потужністю. Також маємо зрозумілий функціональний застосунок, якісну батарею LiFePO4 з великим запасом роботи та функцію ДБЖ, але не маємо ліхтарика та бездротової зарядки. Segway Cube 1000 можна рекомендувати усім, хто хоче мати надійну, потужну та стильну зарядну станцію, хто планує використовувати її не тільки вдома та надалі збільшувати необхідну ємність.