Попри війну, українці продовжують отримувати пенсії та соціальні виплати. В Україні існує декілька видів пенсії, один з яких – пенсія у зв’язку з втратою годувальника. Фахівці адвокатського об'єднання «Бачинський та партнери» розповіли, хто має право отримати пенсію померлого військовослужбовця.
Хто може отримати пенсію померлого військового
Експерти зазначили, що право на пенсію у разі втрати годувальника, мають батьки та дружина (чоловік), якщо вони досягли 60 років незалежно від наявності у них страхового стажу, або є особами з інвалідністю.
Також можна отримати:
- виплати у разі втрати годувальника;
- пенсії у разі втрати годувальника для родин загиблих військовослужбовців;
- пенсії у зв’язку з втратою годувальника для родичів зниклих безвісти.
Родини зниклих безвісти отримують право на пенсію через місяць з дня внесення поліцією інформації про зникнення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
А у разі, якщо військовослужбовець загинув при виконанні службових обов’язків (захисті Батьківщини) в 55 років, незалежно від тривалості страхового стажу.
Також, таке право надається дружині годувальника, яка зайнята доглядом за його дитиною віком до восьми років.
Юристи додали, що пенсія в разі втрати годувальника в такому випадку призначається незалежно від віку і працездатності дружини та за умови, якщо дружина не працює.
Дітям пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на його утриманні.
«У разі загибелі годувальника внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини або виконанні інших обов’язків військової служби, дружина, яка здійснює догляд за дитиною годувальника до досягнення нею 8 років, має право на пенсію незалежно від того чи вона працює», – йдеться у повідомленні.
Пенсія призначається непрацездатним членам родини померлого, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу.
Хто вважається непрацездатним членом сім’ї
Непрацездатними членами сім’ї вважаються:
- чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку;
- діти померлого, які не досягли 18 років або старші, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення повноліття;
- чоловік (дружина), а в разі їх відсутності – один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся померлого незалежно від віку і працездатності.
Таким членам родини померлого пенсія призначається на весь період, протягом якого вони вважаються непрацездатними.
Раніше ми писали, коли педагоги можуть вийти на пенсію за вислугою років та скільки страхового стажу для цього потрібно.