Як би ми не тікали від стилю сучасного життя до дикої природи, ми неодмінно беремо частинку цього життя з собою у вигляді мобільних ґаджетів. Телефони, ноутбуки та навіть портативні консолі потребують живлення, але розетки не ростуть на деревах. Проте з власною вітровою "електростанцією" проблем з браком електроенергії не мало б виникнути.
Деталі
Портативна вітрова турбіна Shine 2.0 розроблена для любителів активного відпочинку та на випадок надзвичайних ситуацій. Пристрій складається приблизно до розміру 1-літрової пляшки для транспортування у рюкзаку та важить 1,36 кілограма. Shine 2.0 також захищений за стандартом IP54.
Портативна турбіна оснащена трьома 60-сантиметровими посиленими композитними лопатями, і її можна придбати з аксесуаром для монтажу (по-суті телескопічною палицею) на висоті 180 сантиметрів. Пристрій автоматично повертається у вітряну сторону і, як повідомляється, здатний генерувати 50 Вт енергії, коли його лопаті вловлюють вітер зі швидкістю 45 км/год. Цього достатньо, щоб зарядити смартфон за 17 хвилин або ноутбук менше ніж 2 години. Але якщо швидкість вітру зменшується до 12 кілометрів на годину, то, за оцінками, тому самому ноутбуку потрібно понад 75 годин, щоб зарядитися. Для прикладу, в середньому в Україні швидкість вітру 20-30 кілометрів на годину.
Користувачі можуть контролювати продуктивність у режимі реального часу за допомогою супутнього мобільного додатку завдяки підключенню Bluetooth. А турбіна оснащена літій-іонним акумулятором ємністю 12 000 мАг, який можна використовувати як павербанк. Він підтримує швидку зарядку 75 Вт телефонів, ноутбуків, камер, дронів тощо через порт живлення USB-C. Але турбіна Shine 2.0 також може заряджати зарядні станції (вибачте за тавтологію) Jackery, EcoFlow і Bluetti, але доведеться придбати спеціальний адаптер.
Зараз на краудфандинговій платформі Kickstarter передзамовити цю портативну турбіну можна за близько 355 доларів США.