Помутніння води, кисневе виснаження та перевищення хімічних норм фіксуються на річці Сейм.
Хоча ситуація на річці Десна стабілізується, у річці Сейм продовжує рухатися забруднення, що спричиняє зниження якості води та підвищені рівні хімічного споживання кисню. По це пресслужба Міндовкілля у неділю, 22 вересня.
Так, на Десні наразі спостерігається стабілізація ситуації. На всій протяжності у Чернігівській області вода посвітлішала, подекуди на дні осад темного кольору, неприємний запах та мор риби не спостерігаються. У річці з’являються живі водні біоресурси.
У відомстві поінформували, що переміщення забруднення у Київській області не фіксується.
Стосовно річки Сейм – повторне забруднення продовжує рухатися по руслу.
Зауважується, що покращення фіксується по пункту с. Чумакове – прозорість води збільшилася, проте зберігається жовто-зелений відтінок, місцями – сіруватий.
Тоді як у пунктах с. Мутин та с. Озаричі вода мутна, рівень хімічного споживання кисню перевищує норму в 4,3 рази. Розчинений кисень відсутній.
У пункті м. Батурин спостерігається потемніння води, незначний специфічний запах, мор риби не спостерігається. Хімічне споживання кисню перевищує норму у 1,1 рази. Кисневий режим в нормі. Перевищення по вмісту марганцю – до 1,3 рази. По азоту амонійному, залізу загальному, нітритах, фосфатах та хлоридах перевищень не зафіксовано.
“Далі по течії показники якості води за добу не змінилися. Вода світла, на дні осаду практично немає, неприємний запах відсутній, мор риби не спостерігається”, – підтвердили у Міндовкіллі.
Нагадаємо, наприкінці серпня у річках Сейм та Десна виявили забруднення органічними речовинами. Місцевим жителям заборонили брати воду з річок для технічних потреб, ловити рибу й купатися.
Згодом українські фахівці встановили джерело забруднення річок Сейм та Десна – це Тьоткінський цукровий завод у Курській області Росії.