Як розповів Роман Лихачов, багато військових бояться, що після повернення в частину зіткнуться з тими самими конфліктами, через які і вчинили СВЧ. Також вони побоюються, що їх використовуватимуть як "якийсь штрафбат".
З 2022 року понад 100 тисяч солдатів самовільно пішли зі своїх військових частин. Про це розповів військовий юрист, співробітник Ветеранського координаційного центру допомоги Роман Лихачов в ефірі "Київ 24".
За його словами, у Державного бюро розслідувань просто немає ресурсів розслідувати всі ці кримінальні провадження, адже в деяких таких справах фігурує по 20-30 осіб.
"Потрібно рахувати не кількість справ, а кількість осіб у кожній справі, яких потім збираються звинуватити", — розповів він.
За словами Лихачова, багато хто боїться, що, коли вони повернуться до військової частини, то зіткнуться з тими самими конфліктами, через які і вчинили СЗЧ. Також вони побоюються, що їх використовуватимуть як "якийсь штрафбат".
"Побоювання такі в людей є. Незрозуміло з поверненням у військову частину, що далі буде з військовослужбовцями", — зазначив юрист.
Раніше повідомлялося, що прокуратура відкрила кримінальне провадження через СЗЧ військового Сергія Гнездилова. Прессекретарка Офісу генпрокурора Надія Максимець заявила, що відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань внесли 23 вересня. У межах слідства перевіряють виконання Гнездиловим обов'язку військової служби та наказів командирів.
Крім того, у 56-й ОМБр призначили розслідування після СЗЧ Гнездилова. У командуванні бригади зазначили, що не схвалюють дії військовослужбовця-добровольця, адже такий вчинок містить ознаки кримінального злочину. Із фактом СЗЧ пообіцяли розібратися.