/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F29e5faa62f6c994e3cee477ced9bbcb3.jpg)
Електростанції на воді: коли чекати запуску та які складнощі можуть виникнути
Плавучі станції на Одещині розпочнуть роботу не раніше наступного опалювального сезону, за оптимістичного сценарію.
Про це в інтерв’ю Українській Службі Інформації розповів енергоменеджер Віталій Савич.
Задля запуску таких станцій необхідно розбудувати велику інфраструктуру. Одним з її елементів, ймовірно, стане трансформатор. Його будівництво дозволить передавати великі потужності від 1000 кВ від плавучої станції до наявної в Одесі підстанції, розрахованої на 110 кВ.
Експерт зауважив, що через атаки ворога на українські трансформатори в іноземних виробників зараз на них величезні черги.
Наріжним також залишатиметься питання захисту плавучих станцій в одеських або дунайських портах.
Про усі нюанси можливого функціонування плавучих станцій на Одещині та альтернативні проєкти розподільної генерації, дивіться за посиланням.

