Квадробери: новий тренд серед підлітків чи небезпека, — відповідь омбудсмена
Квадробери: новий тренд серед підлітків чи небезпека, — відповідь омбудсмена

Квадробери: новий тренд серед підлітків чи небезпека, — відповідь омбудсмена

Як зазначила радниця-уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар'я Герасимчук, популярний тренд квадроберів — це спосіб підліткам бути собою, вільними й справжніми. Це дозволяє їм зняти стрес і перезавантажитися.

Останнім часом багато хто чув про квадроберів — молодіжну субкультуру, що викликає багато суперечок. Радниця-уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар'я Герасимчук на своїй сторінці у Facebook висловила позицію з цього питання, зауважуючи, що квадроберство не є чимось шкідливим, а радше допомагає підліткам знайти себе.

Важливо Належить не тому виду: у школі учневі дозволили "стати вовком" (фото)

"Популярний тренд квадроберів – це все ж таки про те, як підлітки знаходять свій спосіб бути собою, вільними й справжніми", — пише радниця, зазначаючи, що фізична активність та реальне спілкування є важливими для підліткового розвитку.

Квадробери: звідки вони з'явилися

Вона розповіла про історію виникнення квадроберів, що почалася в Японії. Хлопець на ім'я Кенічі Іто, якого в дитинстві дражнили через зовнішність, знайшов спосіб перетворити свою слабкість на перевагу. Він розробив методику пересування на чотирьох кінцівках і навіть потрапив до Книги рекордів Гіннеса за подолання дистанції в 100 метрів на своїх чотирьох за 18,58 секунди.

Кенічі Іто, засновник руку квадроберів

"Для багатьох дітей сьогодні – це можливість зняти стрес і просто "перезавантажитись". Вони об'єднуються в спільноти, підтримують один одного, організовують флешмоби та просто по-дитячому бешкетують…" — зазначає радниця. Вона підкреслює, що такі хобі допомагають дітям відчувати радість від руху, бути частиною команди та підтримувати одне одного.

Однак, радниця зауважує, що важливо дотримуватися балансу.

"Звісно, як і з будь-яким хобі, важливо не забувати про баланс. Квадроберство – це спосіб вираження, самопізнання та відчуття спільноти, але також варто пам’ятати про інші аспекти. Головне – підтримувати підлітків у тому, що вони обирають, і давати їм можливість бути собою, навіть якщо це виявляється чотирилапою ходою у костюмі з хвостом", — підсумовує вона.

Хто такі квадробери

Квадробери – це ті (переважно діти), хто фізично та зовні копіює поведінку тварин, використовуючи маски та хвости.

Також існують фуррі — вони наслідують персонажів мультфільмів, які мають риси антропоморфних тварин.

Теріантропи вважають, що в них всередині живе душа тварини.

Нагадаємо, у РФ вимагають заборонити квадроберів та учасників руху фурі. Поведінка підлітків налякала дитячого омбудсмена Татарстану Ірину Волинець. Вона вважає, що це диверсія проти населення.

Теги за темою
Україна Діти
Джерело матеріала
loader
loader