Росія повинна компенсувати збитки, яких завдала Україні будівництвом Керченського мосту - експерт
Росія повинна компенсувати збитки, яких завдала Україні будівництвом Керченського мосту - експерт

Росія повинна компенсувати збитки, яких завдала Україні будівництвом Керченського мосту - експерт

Керченський міст — це незаконна споруда, яку потрібно демонтувати. Про це Україна заявила в Міжнародному арбітражному суді в Гаазі. Там розпочалися слухання у справі про права України як прибережної держави в Чорному та Азовському морях і в Керченській протоці.

Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів капітан 1-го рангу запасу, заступник начальника штабу ВМС ЗС України (2004-2020 рр.) Андрій Риженко.

"В України дійсно є законне право домагатися у суді демонтажу Керченського (Кримського) мосту. Насамперед цей міст було споруджено незаконно. Цей позов до суду датується 2016 роком, ще до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Тоді будівництво Керченського мосту значно обмежило можливості української економіки в Приазов’ї. Тому за грамотної роботи юристів та економістів можна порахувати суми збитків і на законних підставах подавати позов до Російської Федерації. Я думаю, що за правильного формулювання питання Росія щонайменше заплатить за той збиток, який вона завдала Україні будівництвом цього мосту", — розповів Риженко.

Він зазначив, що з демонтажем Керченського мосту ситуація може бути складнішою. Однак у світової спільноти є важелі, які здатні змусити Росію у примусовому порядку демонтувати Керченський міст.

"Щодо демонтажу Керченського мосту, то я не знаю таких прецедентів, і я не уявляю собі, як це буде в такому примусовому вигляді реалізовуватися. Але тут є інший момент. Річ у тім, що Росія використовує всі можливості Конвенції міжнародного морського права. І зараз дуже хоче збільшити свою, виключно морську економічну зону у Північному Льодовитому океані для видобутку корисних копалин у цьому регіоні. Росія бачить своє майбутнє в арктичному секторі. Так от, якщо Росія не хоче виконувати очевидні речі, які стосуються Криму, Чорного та Азовського морів, Керченського мосту, чому ООН має йти їй назустріч в питанні Арктики? Це дійсно може стати важелем тиску на РФ. Потрібно тільки грамотно підійти до цього питання", — резюмував Андрій Риженко.

Джерело матеріала
loader