Адвокат з військового права попередила про зміни у доставці повісток
Адвокат з військового права попередила про зміни у доставці повісток

Адвокат з військового права попередила про зміни у доставці повісток

Олена Хоменко, адвокат із військового права та керуючий партнер адвокатського об'єднання "Актум", розповіла про важливі зміни у процесі отримання повісток військовозобов'язаними.

Про це вона повідомила в ефірі телеканалу Еспресо.

За словами Хоменко, відповідно до нової постанови №560, повістки тепер можуть відправлятися Укрпоштою як цінні листи з описом вкладення. Укрпошта вже відправила понад 6 тисяч таких повісток.

"Фактично зараз почалися перші моменти їх отримання. Чинна постанова регулює можливість отримання військовозобов'язаним повістки, розписавшись в описі вкладення на цінному листі у відділенні Укрпошти, або за допомогою кур'єра Укрпошти, який буде особисто доставляти такий лист", - пояснила адвокат.

Повістки в Україні
Повістки в Україні

Хоменко наголосила на важливому нововведенні: "Факт неотримання повістки автоматично є прирівняним до факту отримання повістки". Це означає, що військовозобов'язані повинні бути особливо уважними до своєї поштової кореспонденції.

Адвокат також нагадала про обов'язок військовозобов'язаних повідомляти про зміну фактичного місця проживання. Це особливо стосується внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які мають інформувати про нову адресу свого перебування.

Щодо поважних причин неявки до територіального центру комплектування (ТЦК), Хоменко зазначила: "Якщо є поважні причини на неотримання повістки, наприклад, військовозобов'язаний на цей період перебував на стаціонарному лікуванні в медичному закладі, то це є поважною причиною для неявки до ТЦК, та надалі дає можливість оскаржувати штрафи, які можуть бути виписані йому в майбутньому".

Однак юристка підкреслила, що самого факту наявності поважної причини недостатньо. Військовозобов'язаний повинен обов'язково повідомити ТЦК про таку причину, надіславши цінний лист з описом вкладення через Укрпошту.

"Надалі повідомлення про поважність причин допоможе оскаржити штраф, який може бути виписаний або інший процес щодо притягнення до адміністративної відповідальності, скажімо, арешт рахунків та, можливо, реалізація майна", - додала Олена Хоменко.

Джерело матеріала
loader