Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Республіці Австрія.
Більшість виборчих дільниць в країні відчинилися о 8 ранку. Проголосувати на них мають право близько 6,3 мільйона австрійців.
Попередні результати волевиявлення очікуються у неділю пізно ввечері. Однак невдовзі після закриття усіх виборчих дільниць (близько 17.00) з'являться перші так звані "екстраполяції" – прогнозовані загальні результати виборів на основі вже порахованих голосів на закритих раніше дільницях, а також з урахуванням попереднього досвіду та тенденцій.
До участі у виборах по всій країні допущено дев'ять партій, ще кілька невеликих партій балотуються в окремих федеральних землях. Згідно з соцопитуваннями, вперше в історії Австрії на виборах може перемогти, щоправда, з невеликим відривом, Австрійська партія свободи (FPÖ) – ультраправа політична сила, яка займає також проросійську позицію. Австрійська народна партія (ÖVP), або Соціал-демократична партія Австрії (SPÖ),
Як свідчать соцопитування, за FPÖ готові проголосувати 27% виборців, за Австрійську народну партію (ÖVP) – 25%, за Соціал-демократичну партію Австрії (SPÖ) – 21%. Також прогнозується, що до парламенту пройдуть ліберальна партія NEOS (10%) та "Зелені" (9%). Близькими до подолання прохідного бар'єра у 4% є Комуністична партія Австрії (KPÖ) та Пивна партія, яким соцопитування дають по 3%.
Але навіть якщо Австрійська партія свободи посяде перше місце на виборах, це не означатиме її автоматичний прихід до влади – усі партії, за винятком ÖVP, виключають можливість утворення коаліції з цією ультраправою силою. При цьому, в очолюваній нинішнім канцлером Карлом Негаммером Австрійській народній партії висунули вимогу можливої коаліції з FPÖ – вона може відбутися лише без участі радикального лідера Австрійської партії свободи Герберта Кікля. Така вимога "народників" наразі відкидається з боку керівництва FPÖ.
Таким чином, за результатами парламентських виборів в Австріїочікуються складні коаліційні переговори. Повторення коаліції між ÖVP та "Зеленими" виглядає неможливим через нестачу голосів для цього, а також через суттєві суперечності між двома нинішніми коаліційними партнерами. Не виключається, що вперше в історії країни буде утворена трипартійна коаліція, без участі FPÖ – між ÖVP, SPÖ та NEOS.
Як повідомляв Укрінформ, раніше глава МЗС Австрії Александер Шалленберг в інтерв’ю агентству заявив, що Австрійська народна партія, яку він представляє, виходить з того, що вона переможе на виборах і продовжить нинішній зовнішньополітичний курс країни, у т.ч. що стосується підтримки України.