Редакторка й журналістка NV, психологиня Ольга Духніч очолила напрям «Демографія та міграція» Інституту фронтиру. Про це вона повідомила на своїй фейсбук-сторінці та підтвердила «Детектору медіа».
«Я рада приєднатися до Інституту фронтиру і працювати за напрямком "Демографія та міграція". Ця моя ідентичність дослідника та науковця існувала завжди паралельно роботі журналіста, і я рада, що сьогодні вона знайшла цінне і сутнісне наповнення. Як кандидат психологічних наук, соціальний психолог та етнопсихолог, я мала досвід роботи з темою міграції і рада до нього повернутися через 10 років», — написала Духніч.
У коментарі «Детектору медіа» вона розповіла, що долучитися до команди їй запропонував директор Інституту фронтиру Євген Глібовицький.
«Я доволі давно працюю як дослідниця паралельно з журналістикою. Більш ніж 10 років знаю Євгена Глібовицького, цікавлюся його проєктами, і ми доволі давно товаришуємо та спілкуємося на теми, які близькі нам обом, як-от соціальний капітал, людський капітал, демографія, міграція тощо. В якийсь момент, коли сформувався Інститут фронтиру, Євген запросив мене долучитися. Ми зрозуміли, що наші розмови можуть мати більш конкретне спрямування, тож я вирішила приєднатися», — зазначила Ольга Духніч.
Вона переконана, що невдовзі в Україні побільшає публікацій щодо демографічних процесів.
«Ця тема дуже актуальна, і ми довгий час нею не займалися. У нас тривалий час не була відрефлексована міграційна політика в країні. Тож я думаю, що Інститут фронтиру та багато інших українських організацій зараз почнуть більше працювати в цьому напрямку. Відповідно кількість матеріалів у медіа та досліджень на цю тему зросте», — сказала Духніч.
Проєкт у межах напрямку «Демографія та міграція» Інституту фронтиру підтримало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Наразі Ольга Духніч шукає у свою команду аналітиків.
Водночас вона продовжує працювати для видання NV та робити великі інтерв'ю з політиками, інтелектуалами та представниками бізнесу.
Водночас Ольга Духніч займалася науковими дослідженнями, зокрема досліджувала процеси репатріації кримських татар до Криму, а також вивчала проблематику мультикультуралізму півострова. Незадовго до вторгненням Росії в Україну у 2014 році вона очолювала проєкт, присвячений розвитку досліджень на теми міграції та біженства.
На початку березня 2014-го Ольга Духніч виїхала з Криму до Києва, а в травні того ж року стала журналісткою видання NV (тоді ще «Нового времени»). Про Євромайдан у Криму та свій переїзд, старт у журналістиці та особливості роботи в NV вона розповідала в інтерв'ю «Детектору медіа», яке можна прочитати за посиланням.
Фото: Ольга Духніч / фейсбук Інституту фронтиру
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.