Як передає Укрінформ, про це повідомляє обсерваторія ESO у вівторок, 1 жовтня.
Розташована лише за шість світлових років від Землі, зірка Барнарда є другою найближчою до нашої планети зоряною системою — після групи з трьох зірок Альфи Центавра — і найближчою до Землі окремою зіркою.
Завдяки своїй близькості вона є основною ціллю для пошуку екзопланет, схожих на Землю.
Незважаючи на багатообіцяюче виявлення самої зірки у 2018 році, по сьогодні не було підтверджено жодної планети, що обертається навколо зірки Барнарда.
Зазначається, що виявлена Barnard b знаходиться у двадцять разів ближче до зірки Барнарда, ніж Меркурій до Сонця.
Вона обертається навколо своєї зірки за 3,15 земного дня, і має температуру на поверхні у близько 125 градусів за Цельсієм.
Маса екзопланети дорівнює принаймні половину маси Венери.
«Barnard b є однією з відомих екзопланет з найменшою масою, і однією з небагатьох відомих планет, маса яких менша за масу Землі. Але сама планета знаходиться надто близько до головної зірки - ближче, ніж зона проживання. Навіть якщо зірка приблизно на 2 500 градусів холодніша за наше Сонце, там занадто жарко, щоб підтримувати воду на поверхні», — пояснює дослідник Інституту астрофізики Канарських островів в Іспанії Джонай Гонсалес Ернандес.
Відкриття цієї нової екзопланети стало результатом спостережень, проведених протягом останніх п’яти років за допомогою VLT від ESO, розташованого в обсерваторії Паранал у Чилі.
Як повідомляв Укрінформ, космічний телескоп NASA/ESA Hubble сфотографував лінзоподібну галактику NGC 4694, розташовану за 54 мільйонів світлових років від Землі в сузір’ї Діви.
Фото: www.eso.org