Про це Дробович сказав у ефірі загальнонаціонального марафону «Єдині новини», передає Укрінформ.
«Я попросив уряд на окрему програму принаймні мільйон гривень виділити, щоб вона була як окрема програма по пошукових роботах. І якщо будуть польські громадяни звертатись, то ми будемо власне, намагатися їм допомогти», - сказав Дробович.
За його словами, роками польські офіційні органи не можуть створити ані робочі групи, ані міжвідомчі комісії, тому польські громадяни звертаються до української сторони «у такому відчаї».
Як повідомив УІНП, у цьому році він почав отримувати звернення від польських громадян щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків їхніх рідних. Зокрема, було отримано запит щодо проведення таких робіт на території Рівненської області. За результатами розгляду звернення, яке надійшло у вересні 2024 року, Український інститут національної памʼяті має намір включити пошукові роботи на території Рівненської області до плану заходів на 2025 рік.
Тема Волинської трагедії є однією з найсуперечливіших в українсько-польських відносинах. Польща наполягає, що виключну відповідальність за злочини, скоєні в 1943-1945 роках на Волині, несе українська сторона. Натомість Україна наголошує, що відповідальність несуть обидві сторони, тож вибачення має бути взаємним.