Безпілотник запустив міні-ракету і з одного удару знищив бронетранспортер під час тестів.
Турецька компанія STM провела випробування нової моделі свого безпілотника KARGU для ураження військової техніки за допомогою бронебійної боєголовки. Про це виробники повідомили на Азербайджанській міжнародній оборонній виставці (ADEX), що пройшла в Баку з 24 по 26 вересня, передає Janes.
Представник STM заявив ЗМІ, що нова боєголовка успішно пройшла випробування в серпні, але не зміг надати детальну інформацію про її можливості. 30 вересня компанія STM оголосила, що також завершила встановлення боєголовки з радіочастотним самонаведенням, яка дає змогу Kargu виявляти і знищувати радари та системи радіоелектронної боротьби.
За даними компанії, KARGU з одного удару вразив і знищив броньовану машину, що стало значним досягненням у розробці баражуючих боєприпасів гвинтокрилого типу, передає The Defence Post. Для поліпшення попередньої версії дрона компанія STM додала бронебійну бойову частину, що підвищило її ефективність проти мобільних і стаціонарних броньованих машин, а також міцних об'єктів інфраструктури.
Kargu Artık Zırhlı Araçlarında Korkulu Rüyası!https://t.co/NetvYvXzeg#STM #Drone #Teknoloji #Kargu #SSB@STMDefence pic.twitter.com/OqYXlH7jJf
— Savunma Günlüğü (@SavunmaGunlugu) September 30, 2024
"Ми розробили рішення, яке зміцнює позиції Збройних сил Туреччини на місцях, а також забезпечує значну привабливість на міжнародному ринку", — заявив генеральний директор STM Озгюр Гюлерюз.
KARGU — це електричний квадрокоптер зі злітною вагою 7,6 кг зі стандартною денною камерою і 7,8 кг з тепловізійною камерою. Раніше він був доступний тільки зі спрямованою протипіхотною боєголовкою, яка, за словами компанії, важить 1,4 кг і генерує 840 уламків. Платформа надійшла на озброєння Збройних сил Туреччини для проведення контртерористичних операцій і транскордонних місій.
Алгоритми машинного навчання, вбудовані в платформу, дають змогу обробляти зображення в режимі реального часу, KARGU дотримується принципу "людина в контурі", за якого оператор зберігає повний контроль над ситуацією. Дрон має низьку радіолокаційну помітність, що дає змогу не виявляти його супротивнику, але водночас дає змогу ідентифікувати цілі та передавати військовим розвіддані.
У 2021 році Туреччина поставила на експорт камікадзе-версію KARGU. Ця версія має форм-фактор квадрокоптера і може об'єднуватися в рої до 20 одиниць. Дрон важить 6,28 кг, несе бойову частину вагою до 1,6 кг, розганяється до 120 км/год.