Gallup: Рейтинг США серед палестинців впав до історичного мінімуму
Gallup: Рейтинг США серед палестинців впав до історичного мінімуму

Gallup: Рейтинг США серед палестинців впав до історичного мінімуму

Нове опитування виявило, що рейтинг схвалення лідерів США в Палестині впав до рекордно низького рівня.

Лише 5 відсотків палестинців на Західному березі та в Східному Єрусалимі схвалюють керівництво США, що є найнижчим показником з 2006 року, згідно з опитуванням, проведеним Gallup, передає The Hill.

Низький рейтинг з'являється майже через рік після вторгнення ХАМАС в Ізраїль 7 жовтня. З того часу Ізраїль розпочав смертоносний контрнаступ у Газі, який, за даними місцевих органів охорони здоров'я, призвів до загибелі понад 41 000 палестинців.

США та адміністрація Байдена продовжують стверджувати, що Ізраїль має право на самооборону, в той час як опозиція до застосування ізраїльської військової сили проти цивільного населення зростає. США наполягають на припиненні вогню, але чіткого кінця конфлікту не видно.

Опитування виявило, що більшість палестинців не вважають, що США зробили достатньо для їх підтримки. 69 відсотків категорично не згодні з твердженням, що США доклали прийнятних зусиль для захисту цивільного населення в Газі, а 58 відсотків не згодні з твердженням, що США доклали прийнятних зусиль для доставки гуманітарної допомоги в Газу.

Більшість палестинців вважають, що США можуть впливати на політику та військові операції Ізраїлю.

Згідно з подібним опитуванням, рейтинг схвалення керівництва США ізраїльтянами також знизився після початкової атаки, хоча більшість респондентів все ще схвалюють свого союзника. Рейтинг схвалення американського керівництва ізраїльтянами досяг рекордно високого рівня в 81 відсоток після візиту президента Байдена до Ізраїлю в середині жовтня після атак. З того часу він знизився на 18 пунктів до 63 відсотків.

Опитування були оприлюднені незабаром після того, як Іран запустив ракети по Ізраїлю у відповідь на удари, які вбили лідера Хезболли. Ізраїль пообіцяв відповісти на атаку, що ще більше посилило побоювання щодо можливості повномасштабної війни, майже рівно через рік після початку конфлікту на Близькому Сході.

Джерело матеріала
loader
loader