Про це повідомляє hromadske.
Мітингувальники висловлювали такі лозунги: «На одних плечах війну не виграти», «Виснажена армія — це програна війна», «Не можна скинути війну на плечі добровольців».
Також люди стояли з плакатами із написами: «Чіткі терміни служби», «Честь, повага, подяка — чіткі терміни служби захисникам», «Досить пустих обіцянок, вимагаємо чітких термінів служби — 36 місяців».
Одна з учасниць пікету, Антоніна Данилевич, розповіла, що на такі акції ходить уже рік. Її чоловік зараз на фронті.
«Ми виходимо на пікети для того, щоб нашим добровольцям, які пішли у перші дні великої війни захищати нашу державу, встановили терміни служби. Не можуть бути одні й ті самі, вони виснажені. Закликаю владу не доводити до того, щоби хлопці йшли у СЗЧ», — каже жінка.
Ще одна учасниця Олена додала, що її чоловік пішов на фронт із перших днів повномасштабної війни. На її думку, чіткі терміни служби покращили б ситуацію з мобілізацією, адже новобранці змогли би планувати майбутнє і відчувати менше страху.
«Зараз пішли великі хвилі СЗЧ. Натомість якщо встановити терміни, це буде контрольований відтік людей з армії. Це про справедливість і боєздатність. А втім, нині це навпаки, і СЗЧ, що є злочином, декриміналізують», — зазначила Олена.
У розмові згадали публічне СЗЧ військовослужбовця Сергія Гнезділова. Жінки зауважили, що сам факт самовільного залишення частини не підтримують, але вдячні Гнезділову, що «він привернув увагу до цієї проблеми».
«Він своїм учинком показав, що жодна людина не може перебувати в зоні бойових дій постійно. Що люди виснажуються, а наша влада просто ігнорує ці питання», — зауважила Антоніна.
Третя мітингувальниця, теж Олена, розповіла, що у перші дні великої війни на фронт пішли її найкращі друзі. Вона заявила: «Ми вимагаємо термінів, щоб військові знали, скільки їм ще доведеться прослужити».