Російський активіст Ільдар Дадін, який воював у ЗСУ, загинув під Харковом, — ЗМІ
Російський активіст Ільдар Дадін, який воював у ЗСУ, загинув під Харковом, — ЗМІ

Російський активіст Ільдар Дадін, який воював у ЗСУ, загинув під Харковом, — ЗМІ

За словами журналістки Ксенії Ларіної, про загибель опозиційного активіста вона дізналася від колишнього віцепрезидента Газпромбанку Ігоря Волобуєва, який також бере участь у війні на боці України.

Російський опозиційний активіст Ільдар Дадін, який воював у лавах ЗСУ, загинув у Харківській області. Про це 5 жовтня повідомила російська журналістка Ксенія Ларіна в соцмережі X.

"Щойно повідомили, що загинув Ільдар Дадін. У бою на Харківщині", — йдеться в публікації.

У коментарі "Соте" журналістка зазначила, що вона, своєю чергою, дізналася про загибель від колишньоговіцепрезидента Газпромбанку Ігоря Волобуєва — ще одного учасника війни, який послався на слова однополчанина Дадіна.

Повідомлення про загибель Ільдара Дадіна

Підтверджень загибелі російського опозиціонера з інших джерел поки що не було.

Що відомо про Ільдара Дадіна?

Ільдар Дадін — російський опозиціонер і український військовий, якого вважають першим засудженим у РФ за неодноразове порушення правил проведення мітингів і пікетів. Він здобув широку популярність у Росії після порушення кримінальної справи за відповідною, новою для РФ у 2015 році статтею.

У грудні 2015 року Дадіна засудили до 3 років тюремного ув'язнення, а Amnesty International визнала його в'язнем сумління. У колонії Дадіна піддали тортурам і побиттю з боку персоналу пенітенціарної установи та особисто її начальника, за твердженнями адвоката в листі дружини активіста.

У 2023 році Дадін опинився в Україні й вступив до лав Сил оборони. З позивним "Ґанді" він брав участь у боях у складі "Сибірського батальйону", про що розповів в інтерв'ю "Медіазоні".

У листопаді 2016 року він розповів про тортури в карельській ВК-7. Дані про тортури й побиття підтвердили інші ув'язнені та їхні родичі, але російська ФСВП і Слідчий комітет порушень не знайшли. На початку 2017 року вирок скасували.

Нагадаємо, що президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що білоруська опозиція за допомогоюНАТО прагне захопити частину Білорусі.

Також повідомлялося, що в російських судах судять двохфрілансерів Reuters, які робили ролики для Навального.

Теги за темою
Збройні сили України опозиція
Джерело матеріала
loader