Дивна поведінка лелек в Україні: орнітолог пояснив, чому вони збиваються у зграї
Дивна поведінка лелек в Україні: орнітолог пояснив, чому вони збиваються у зграї

Дивна поведінка лелек в Україні: орнітолог пояснив, чому вони збиваються у зграї

Восени, приблизно у вересні, лелеки починають свою міграцію на південь і повертаються в Україну навесні, зазвичай у квітні.

Жителі України, а особливо на території Волині, помітили незвичні зграї лелек, які кружляють у небі. Вони вирішили обговорити це питання у соцмережах та з'ясувати чому птахам притаманна така поведінка.

"Раніше не бачила такого кружляння лелек у Луцьку над житловим кварталом біля автозаводу. Це майже центр міста. Що це означає?", – написала місцева мешканка Леся Бондарук на власній фейсбук-сторінці.

Однак, як пояснив орнітолог Василь Ільчук, нічого незвичного в такій поведінці не має. За його словами, птахи просто готуються до зимівлі, збираються в зграю, щоб відлітати у теплі краї.

"Для дальніх польотів лелеки використовують теплі повітряні потоки, так роблять і деякі інші птахи, наприклад, мартини... В дні, коли утворюється таке явище, вони починають міграцію. В лелек відліт триває з кінця липня до початку вересня. Спіралеподібними рухами користуються теплим висхідним повітрям, вони вертикально набирають висоту", – розповів орнітолог з Рівного.

Згодом лелеки розпластують крила і можуть довго-довго парити в небі, каже орнітолог. Як результат, вони не витрачають зусилля на помахи крил. А потім птахи знову втрачають висоту і "ловлять" місця, де є такі потоки, продовжують так само.

Лелеки з України зазвичай зимують в теплих країнах Африки. Більшість з них відправляються на південь Сахари, до таких країн, як Судан, Ефіопія, Уганда та Кенія. Там вони знаходять достатньо їжі і відповідні умови для виживання протягом зими. Деякі лелеки можуть також зимувати в південній частині Європи та на Близькому Сході, але основний маршрут міграції веде саме в Африку.

Які є вірування з лелеками?

В Україні багато прикмет про погоду, пов'язаних із білим лелекою. Він приносить тепло і забирає його назад до вирію, пише Вікіпедія.

  • Рано бузько прилетів — буде тепле літо.
  • Лелека починає непокоїтися — на погану погоду.
  • Активно тріщить увечері дзьобом — завтра буде сонячний день.
  • Стоїть на одній нозі — значить треба чекати похолодання.
  • Якщо не відлітає далеко від гнізда, а тримається поблизу, — на негоду.
  • Коли птах погожого дня тримається сухого місця, то й наступний буде сонячним.
  • Перед тим, як здійметься вітер, лелеки довго кружляють біля своїх гнізд.

Інші цікаві новини про птахів

Главред розповідав, чому лелека прилітає до будинку і що це означає. Якщо ви побачили лелеку, значить всі справи, які були задумані, будуть дуже успішними.

Також є 2 перевірених методи, що робити, щоб кури не їли яєць. Є кілька варіантів, як діяти у такому випадку.

А якщо ви колись цікавились, чому птахи не вмирають на високовольтних дротах. Крилаті можуть сидіти на електропроводах у сотні вольт і при цьому вони фактично не відчувають дискомфорту.

Як назавжди прогнати голубів із балкона вашої квартири також розповіли експерти в матеріалі - чого найбільше бояться голуби.

Читайте також:

Джерело матеріала
loader
loader