8 жовтня о 18:00 на ютуб-каналі «Суспільне Чернігів» відбудеться прем’єрний показ документального фільму про зразковий дитячий духовий оркестр із Тупичева на Чернігівщині - «Грає оркестр Анатоліча».
Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.
Діти з прикордонного села Тупичев займаються у місцевому оркестрі, куди приходять після занять у школі. Колектив не має спеціальної студії, а інструменти лагодить самотужки керівник оркестру Олександр Барташ, якого діти звуть Анатоліч.Заняття безкоштовні, юні музиканти за межами Тупичєва грають лише у місті Городні, куди їх кличуть на поховання воїнів.
Ідея зняти документальний фільм у авторки Аліни Коржинської виникла у травні, коли вона побачила невеличку публікацію про оркестр у місцевій газеті.Спершу думала зняти новинний сюжет, але пізніше вирішили зробити фільм.
«Перша зйомка мала бути пробною, ми приїхали на випускний у школу, де грав оркестр. Думали поговорити, зробити пробні кадри, але за 10 хвилин після знайомства ми знімали матеріал для фільму, бо керівник оркестру, діти, які в ньому грають, і місце, де все відбувається, неможливо не показати. Після цього почалися години зйомок, що сьогодні стали цільною історією життя дітей, які грають на духових інструментах у селі на прикордонні Чернігівської області», — розповідає авторка документального фільму, спеціальна кореспондентка «Суспільне Чернігів» Аліна Коржинська.
За словами редактора документального фільму, шеф-редактора північно-східного хабу Андрія Тітка, своєю місію вони вбачають у фіксуванні та переосмисленні воєнної реальності, в якій нині живуть українці.
«Хтось може подумати, що фільм про сільський дитячий духовий оркестр — це не про війну. Але це не так. Це історія про те, як діти, які пережили російську окупацію, шукають розраду в музиці. І саме через росіян, які вбивають наших воїнів, їм доводиться грати на їх похованнях. Цей фільм — надзвичайно глибока і багатогранна робота, я дякую творчому колективу, що він зафіксував цю реальність чернігівського прикордоння», — розповідає Андрій Тіток.
Фото: Суспільне
Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.
Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».