Зберегти та примножити: українцям порадили, де краще тримати заощадження
Зберегти та примножити: українцям порадили, де краще тримати заощадження

Зберегти та примножити: українцям порадили, де краще тримати заощадження

Вкладення коштів у різні активи може допомогти не тільки захистити заощадження, але й заробити на них. Олексій Козирев, фінансовий аналітик, поділився порадами щодо оптимального розподілу заощаджень, підкреслюючи важливість диверсифікації.

Згідно з експертними рекомендаціями, значна частина заощаджень (40%) повинна бути в гривневих інструментах, таких як ОВДП (облігації внутрішньої державної позики) або депозити. Решту, 50-55%, краще зберігати в іноземній валюті.

"Моя рекомендація – зберігати 50% заощаджень у доларах та євро. Але для ще більшої диверсифікації можна тримати 50% в доларах, 35% – у євро, 7,5% – у фунтах стерлінгів та 7,5% – у швейцарських франках," – радить Козирев.

Людина, яка міняє долари

Експерт також рекомендує вкладати 5-10% заощаджень у дорогоцінні метали, такі як золото та срібло. Це може бути хорошою страховкою у випадках економічної нестабільності або інфляції.

"Залежно від вашого рівня знань про цей ринок, можна вибрати між золотом чи сріблом," – додає Козирев.

Окремо аналітик радить тримати 10-20% заощаджень у високоліквідних активах – готівці чи на банківських картках. Це резерв на випадок непередбачених витрат, який завжди повинен бути під рукою.

Жінка, яка тримає в руці картку Монобанку

"Ці гроші мають покривати суму, яка може знадобитися негайно. Це ваша фінансова страховка," – підкреслює експерт.

За словами Козирева, готівка має високу ліквідність – долари чи євро можна швидко обміняти на гривню в банках або обмінниках. Готівка також не залежить від технічних збоїв чи перебоїв в електропостачанні.

Однак, серед мінусів готівки – інфляція, яка може знецінити заощадження, а також ризики крадіжок або фізичної втрати грошей через надзвичайні ситуації.

Зберігання коштів на банківських рахунках або депозитах дозволяє отримувати відсотки. Проте і тут є ризики – банківські кризи або економічні негаразди можуть знизити купівельну спроможність заощаджень.

Раніше ми розповідали, що через новий податок гроші на депозитах скоро не працюватимуть: чим це загрожує українцям

Також, скільки готівки потрібно мати для спокою при блекаутах та блокуваннях

Джерело матеріала
loader
loader