Вступ України в НАТО: нардеп пояснив, чому "німецький варіант" не спрацює
Вступ України в НАТО: нардеп пояснив, чому "німецький варіант" не спрацює

Вступ України в НАТО: нардеп пояснив, чому "німецький варіант" не спрацює

"Німецький варіант" вступу до НАТО для України не є коректним, заявив голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

"Річ у тім, що такого роду аналогії, на мою думку, є хибними. Пропонувалася, наприклад, інша аналогія, інша модель, пов’язана з Кореєю. Зараз пропонується модель західної Німеччини. Річ у тім, що це унікальні випадки в історії, і йдеться навіть не про історичні аналогії, а про необхідність підтримувати міжнародне право, дотримуватися міжнародного права й відновити міжнародний порядок. Мені здається, що модель НДР-ФРН не є цілком коректною, навіть ось з історико-політичного погляду. Чому? Тому що НДР була членом ООН, зберігала свою державність, тобто вона не була анексована Радянським Союзом, ну, принаймні формально. Зрозуміло, що по суті, НДР перебувала під впливом, під окупацією, можна сказати навіть, Радянського Союзу", — сказав він в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Мережко наголосив, що німці з НДР не зазнавали масштабного геноциду й перетворення на населення радянської Росії.

"Тобто те, що ми спостерігаємо зараз на окупованих територіях, якраз свідчить про те, що Росія здійснює політику геноциду та намагається знищити будь-які сліди української культури, ідентичності та намагається представити населення, яке живе на окупованих територіях, як російське населення. У цьому серйозна небезпека, у цьому злочинність російської політики на окупованих територіях і в цьому відмінність від ситуації у ФРН та НДР", — сказав Мережко.

Він також наголосив, що тема можливості тимчасової політичної відмови України від своєї території не обговорюється в парламентському вимірі дипломатії.

"Усі чудово розуміють, що йдеться не тільки про долю України як держави, яка є жертвою зовнішньої агресії. Йдеться про міжнародне право загалом, про долю світу. Тому що забезпечити мир і безпеку в усьому світі, зокрема в Європі, неможливо без дотримання міжнародного права, його принципів і, зокрема, Статуту Організації Об’єднаних Націй. Тому жодних компромісів щодо дотримання основоположних принципів міжнародного права, зокрема такого принципу, як принцип територіальної цілісності, принцип суверенної рівності держав, принцип незастосування сили в міжнародних відносинах. З приводу цих принципів просто не може бути якихось компромісів. І людство, я сподіваюся, засвоїло урок 1938 року Мюнхенської змови. Згідно з цим уроком, умиротворення агресора не веде до припинення або до того, щоб не було війни. Навпаки, це провокує агресора на ще більш агресивну поведінку", — наголосив Мережко.

Джерело матеріала
loader
loader