Антарктида почала стрімко зеленіти: вчені пояснили, чому так відбувається
Антарктида почала стрімко зеленіти: вчені пояснили, чому так відбувається

Антарктида почала стрімко зеленіти: вчені пояснили, чому так відбувається

Наразі мохи є основними видами, які поширюються, однак у майбутньому прогнозується поява інших рослин. Про це йдеться у новій науковій доповіді, яку в журналі Nature Geoscience опублікувала група британських науковців.

Що відомо про озеленення Антарктиди

Згідно з аналізом супутникових даних, за останні 40 років площа рослинного покриву на Антарктичному півострові збільшилася в 10 разів. Якщо у 1986 році рослинність займала менше одного квадратного кілометра, то до 2021 року її площа зросла майже до 12 квадратних кілометрів.

Ця тенденція до озеленення прискорилася більш ніж на 30% за останні роки (2016 – 2021) порівняно з повним періодом дослідження (1986 – 2021) – розширюючись більш ніж на 400 000 квадратних метрів на рік у цей період,
зазначили дослідники в прес-релізі.

Вчені зазначають, що наразі здебільшого йдеться про мохи, які здатні виживати в екстремальних умовах Антарктиди. Проте, в останні роки темпи їх поширення у цьому регіоні значно зросли.

Чому Антарктида зеленіє

Дослідники прогнозують, що озеленення Антарктиди, ймовірно, триватиме в міру потепління клімату, і незабаром тут можуть з'явитися нові види рослин.

У перспективі на Антарктичному півострові може утворитися шар ґрунту, що створить умови для поширення інвазивних видів.

"Ґрунт в Антарктиді здебільшого бідний або зовсім відсутній, але це зростання рослинного життя додасть органічних речовин і полегшить утворення ґрунту, що потенційно відкриває шлях для росту інших рослин", – пояснив Оллі Бартлетт з Університету Хартфордшира.

Джерело матеріала
loader
loader