Коло какао. Стережіться новоявленої «Марії Деві Христос» — «богородиці» Ганни
Бульбашка медійників та навкололітературної тусовки забила на сполох. Десяткам людей у приватні повідомлення надійшло прохання від знайомої про допомогу. Жінка просила грошей на підтримку життя її бойфренда, який наразі перебуває у штучній комі і за нього борються німецькі лікарі.
Але, як з'ясувалося, гроші потрібні не на лікування, а для того, щоб регулярно платити такій собі самопроголошеній «богородиці» Ганні Фесун, яка стверджує, що життя чоловіка тримається не на препаратах німецької лікарні, а на тій «енергії», яку вона «посилає» йому через ритуали.
У публічному просторі спочатку з'явився загадковий допис про те, що одна відома багатьом особа наживається на горі іншої. Далі був пост уже з іменем шахрайки, але все іще з чуйністю та збереженим від публічності іменем постраждалої.
Втім, постраждала з великим запалом сама кинулася захищати свою «постачальницю енергії» і прийшла в коментарі практично до кожного, хто перепостив історію.
Отже, по порядку.
Багато хто з киян до 2020 року любив навідуватись у кав'ярню на Подолі (а згодом і в центрі столиці), де продавали смачне какао. Така собі постхіпстерська тусовка, де затишно уживались малий бізнес, медійники, креативне коло та студенти. Типовий контингент подільських «крафтових» кав'ярень. Поціновувачі х'юґе.
Зазвичай подібні малі бізнеси дуже персоналізовані. Тобто відвідувачі особисто чи через соцмережі знають власників таких закладів. Тому Ганна Фесун, засновниця бренду «Сall me cacao» була у френдах багатьох людей, які себе до того переліку зараховували.
У 2020 році обидві кав'ярні закрилися, і в соціальних медіа Ганни Фесун ще більше року час від часу з'являлись оголошення про те, що вона продає готовий бізнес та бренд. Судячи з того, що «Сall me cacao» так і не відновились, бізнес Ганні продати не вдалось. Тоді в коментарі виданню «The Village Україна» Фесун повідомила, що причиною закриття є те, що «у власників змінилися життєві пріоритети».
Жінка відкрила в собі нове покликання. Езотерику.
Ще за часів існування кав'ярні її вже тягнуло до «кіл» і надання сакральних сенсів побутовим речам. Почалося все з логічного «кола какао» (врешті какао під рукою, чому б і ні).
Але розцінки організаторки зростали разом з її статусом. Крім поїздок у її прейскуранті з'явились послуги не для дозвілля, а для заміни медичного втручання.
Жінка стала продавати свої співи вагітним як супровід при народженні дитини. Це мало би полегшити породіллям біль під час пологів.
Але доулою Ганна називала себе недовго. Далі голоси в її голові, вочевидь, підвищили її в ієрархії одразу аж до «богородиці». Хоча в цьому випадку, напевно, брендинг був неточний, адже її донька, яку вона завжди використовувала для рекламних кампаній ще з часів какао, все ж таки мала би бути «богинею», а не «богом». Тому «богинеродиця».
Ось частина інстаграм-посту Фесун, у якому температура розплавлення здорового глузду вже несумісна з ординарним життям у суспільстві:
Перші два абзаци ще жити можна — просто екзальтована у своїй материнській любові мама. Але отам ближче до третього вже п'ятирічна дитина, виявляється, проводить ті самі «кола життя», і через неї Бог зцілює людей. Колись в моєму дитинстві в такі моменти ми казали: «Гаплик кошенятку Васі».
Відтоді Ганна Фесун — професійна «богородиця». Що скрізь у її соцмережах і зазначено як професія.
Від не надто шкідливих посиденьок з розмовами про «енергії» та більш стрьомних співів на пологах Ганна Фесун перейшла до екстремальних послуг. Вона вирішила, що тепер впливатиме на життя і смерть.
Постраждала жінка (яка вперто такою себе не вважає) місяцями платить їй великі гроші за те, що та, вочевидь, «посилає промінці тепла і життя» людині, яка бореться зі смертю в німецькій лікарні. В коментарях під різними дописами та поширеннями перестороги щодо нової «Марії Деві Христос» знайшлися вже десятки людей, що неодноразово донатили жінці, яка в розпачі і свято вірить, що саме регулярні платежі шахрайці тримають її кохану людину на цьому світі.
Ми не публікуємо імені жертви, хоча вона відписалася в коментарях під кожним постом про Ганну Фесун. Вона продовжує захищати «богородицю» і наполягає на тому, що та їй допомагає.
Також у коментарях можна побачити й родину постраждалої — маму і сестру. Вони, навпаки, б'ють на сполох і стверджують, що через вплив Фесун їхня донька/сестра розірвала контакти з сім'єю.
В усіх дописах, перепостах і коментарях фігурує одна й та сама постраждала, але користувачі соцмереж пишуть, що Ганна Фесун обдурює «дружин поранених військових». Втім, навіть якщо таке стабільне джерело в шахрайки лише одне, саме розголос має допомогти знайти спосіб не дати їй поставити такі послуги на потік. Тому що, судячи з коментарів, «богородиця Фесун» шукає будь-яких варіантів заробітку. Наприклад, отримати платню за відгук про школу.
Взагалі, розцінки в панянки немалі. На какао, напевно, стільки не виходило, як на продажу повітря.
Поки що багато хто з тих, хто поширив допис про шахрайство, не розуміє, як допомогти людині, яка не хоче допомоги, а хоче лише позичити більше грошей, щоб віддати їх Фесун. І хоч переважна більшість стурбованих учасників обговорення в соцмережах особисто знайомі (як мінімум віртуально) з постраждалою, достукатись до неї не виходить. Вона стоїть на своєму. Втім, той факт, що її родина на боці логіки і глузду, можливо, дає надію на вирішення питання в юридичній площині.