Нова «богородиця»: що відомо про справу Ганни Фесун, яка «ділиться» енергетикою за гроші
Нова «богородиця»: що відомо про справу Ганни Фесун, яка «ділиться» енергетикою за гроші

Нова «богородиця»: що відомо про справу Ганни Фесун, яка «ділиться» енергетикою за гроші

Скандал, який спалахнув днями в українських соцмережах, порушив чергову і досить серйозну проблему: в Україні з'явилася ще одна «марія деві христос», «провидиця» та «цілителька» в одному флаконі – якась Ганна Фесун, що називає себе «Богородицею». 39-річна уродженка Золотоноші у Черкаській області - а нині столична мешканка - зібрала навколо себе людей, які увірували у її лікувальні сили, і займається тим, що цілком може підійти під назву « секта ». Коротко про – про «богородицю», її «чудеса» та про гроші, які змушені віддавати їй адепти.

Розлучена жінка розповість, як створити сім'ю

У соцмережах широко розійшлася історія дівчини, яка набрала десятки кредитів, щоб заплатити Ганні Фесун за незвичайну послугу. Хлопець дівчини перебуває понад пів року в комі за кордоном у лікарні. І живе він, за словами «богородиці» Фесун, лише тому, що вона «шле для цього енергію». І може проводити подібні акції тільки, якщо їй дякувати – тобто дівчина пацієнта оплачуватиме її послуги. Ось і оплачувала, набравши кредитів, а потім звернулась із проханням дати грошей до підписників у соцмережах.

Поки користувачі приходили до тями від такого замаскованого здирництва, поступово з'ясовувалося, що диво-жінка «енергетично підтримує» і інших бійців ЗСУ. І їхні дружини та дівчата шукають гроші не на ліки, а на оплату послуг Фесун.

Однією з таких історій поділився журналіст та письменник Богдан Логвиненко:

«Я і багато моїх друзів, не розбираючись у деталях, донатили на збір на підтримку життя близького нашого знайомого, але фактично також стали потерпілими в цій піраміді духовкладення». А сам боєць Міжнародного легіону, якийсь Дірк, на лікування якого й збирали гроші, схоже, взагалі існує лише у фантазіях Ганни Фесун і на підроблених фото.

Хто ж така Ганна Фесун? Колишня власниця модного кафе Call Me Cacao на київському Подолі після того, як кафе збанкрутіло 2020-го, вирішила позиціонувати себе як доула – жінка, яка морально допомагає майбутній мамі під час вагітності та пологів.

Потім, схоже, зрозуміла, що варта більшого, і почала приміряти іпостась «божої мами». Почала обіцяти духовне зцілення, поступово піднялася до обіцянок і фізичного оновлення. У репертуарі нової цілительки – старі, перевірені часом засоби: народний костюм, фото на тлі храмів, «допомога вищих сил», «зв'язок із космосом», «енергетичні потоки» та інші астролого-астрономічні терміни, якими свого часу обгодували українців численні « цілителі», «діти бога», «бабусі», «посланці надрозуму» тощо. Обіцяє, як завжди, неземне здоров'я і таке ж кохання, вчить, як виховувати дітей і створювати сім'ю. А сама з чоловіком розлучена після двох років сімейного життя, є дитина одна.

Так Ганна Фесун позиціонує себе у соцмережах. Скрін: ФБ Ганни Фесун

Тут – Бог, а тут – Сварог

Поки фейсбук та інстаграм киплять від обурення (а вони бачили всяке, але такого, здається, ще не було), видання « Вільне слово » скрупульозно розібрало життя і вчення Ганни Фесун з огляду на те, що вона пише, говорить і робить відкрито.

Наприклад, її «ритуал глибинного зцілення «Коло життя». До нього треба готуватися: не спати два дні і бажано стільки ж не їсти. Без сну і їжі людина стає малорухливою і не здатною тверезо мислити, зате слухняною і безініціативною. Старий психологічний прийом ще з давніх-давен…

Використовує «цілителька» і емоційні гойдалки, змушуючи людей то плакати, то сміятися, переживаючи сильні емоції з кожним разом все яскравіше та яскравіше. Беручи до уваги емоційний стан українців останніми роками, емоційна гойдалка – це останнє, що їм потрібно, і це може підтвердити будь-який психолог.

Інші практики - ходіння по склу або вугіллі – ми навіть обговорювати не будемо. Всім «цілителям», напевно, обов'язково треба зробити піддослідним ще болючіше, щоб ті потім сильніше відчули «зцілення» після знущань над собою.

Танці голяка, розкриття «жіночності», «одкровення», знову ж таки ритуали – все це «цілителька» якимось загадковим чином пов'язує з християнською мораллю. Деякі її відео записані або в храмі, або поруч із ним. При цьому в її ритуалах часто згадуються язичницькі слов'янські боги – Сварог, Велес і Макоша, які мають таке саме відношення до християнства, як Ганна Фесун – до таїнства Богонародження. У наявності - поява «псевдорелігії»: вінегрету з християнства, окультних практик, язичництва та особистих винаходів засновниці «культу».

«Я є Мати Всесвіту»

Загалом, справа йде до секти. Як кажуть тлумачні словники, ознаками секти є: авторитарність, беззаперечна віра та підпорядкування лідеру секти; сліпа впевненість у істинності та винятковості постулатів, догм, правил поведінки, свого вчення; нетерпимість до інших течій (конфесій).

Дівчина, яка спричинила сплеск інтересу до Фесун, оплачує її послуги з «енергетичної підтримки» людини в комі, і вон6а горою встала на захист «цілительки». У коментарях любляча дама відстоювала свою позицію, мовляв, усі не так зрозуміли і «поливають брудом людину, яка врятувала життя коханому, яка ціною власного здоров'я тримає його живим 10 місяців…». Це і сліпа впевненість у істинності, і беззаперечна віра, і підпорядкування. І нетерпимість намалювалася.

До речі, шанувальники «цілительки-богородиці», як і вона сама, пишуть у своїх повідомленнях усі слова з великої літери. Деякі психологи та графологи вважають це ознакою якогось ментального розладу (звісно, ​​якщо не йдеться про іноземні мови, де таке написання – норма).

І якщо комусь подобається, що його життям керує людина із шизофренією, то заперечувати, звичайно, не сміємо, але не варто втягувати в це інших. Бо поки що все виглядає як банальне здирство в строкатій обгортці з квітів, вінків та пісень під місяцем. Вивчивши профіль Ганни Фесун у її соцмережах – який вона, звичайно, вже закрила, але інтернет пам'ятає все, – дійти цього висновку дуже легко. Оскільки сама «цілителька» страждає нісенітницею лише на публіку. У її особистому житті – будинок, дочка, фотосесії, музика, танці і сумнівно – відсутність сну та їжі. Тож «підтримка» людини в комі навряд чи забирає в неї сили: вона виглядає не виснаженою. І точно не тягне на "Богородицю".

На її сторінках у соцмережах багато благородних «духовних» фотографій. - Фото: ФБ Ганни Фесун

Є питання?

А куди дивляться правоохоронці?

До поліції заяв про нібито шахрайські дії Ганни Фесун станом на 8 жовтня 2024 року не надходило. Але й подати таку заяву украй проблематично – адже жертви давали гроші добровільно.

– Складність полягає в тому, що жінка, яка вірить у таку допомогу, добровільно віддає або намагається віддати гроші. В ідеалі, постраждала має звернутися із заявою до правоохоронних органів, після чого буде вжито відповідних заходів. Станом на сьогодні питання залишається відкритим, бо ознаки шахрайства є, а заяви, наскільки відомо, – немає, – прокоментували правоохоронці.

Теги за темою
Здоров'я
Джерело матеріала
loader