ЄС розробляє план Б на випадок перемоги Трампа, - The Telegraph
ЄС розробляє план Б на випадок перемоги Трампа, - The Telegraph

ЄС розробляє план Б на випадок перемоги Трампа, - The Telegraph

Європейські країни розробляють плани на випадок, якщо їм доведеться опинитися у "любовному трикутнику" з Дональдом Трампом, якщо він знову стане президентом США, та російським диктатором Володимиром Путіним.

Про це повідомляє видання The Telegraph із посиланням на власні джерела у європейських дипломатичних колах.

Один із джерел видання заявив: "Дуже неприємно думати, що Захід опиниться в ситуації menage a trois з Путіним, якщо Трамп стане президентом. Якщо він повернеться, продажі попкорну в Москві та Пекіні злетять до небес. Все, що їм потрібно робити, це сидіти склавши руки та спостерігати, як Захід розривається на частини внутрішніми розбіжностями”.

Дональд Трамп

Плани "Трампа 2.0" залишаються невизначеними, але зосереджені на можливих засобах підтримки України, якщо США відмовляться від допомоги своєму західному союзнику, втягнутому у війну. Одним із ключових питань для європейських лідерів є можливість "заповнити" обсяги зброї, що поставляється Києву Вашингтоном, якщо Трамп вирішить припинити постачання.

Трамп неодноразово заявляв, що міг би покласти край війні в Україні, уклавши угоду між Києвом та Москвою. Такі заяви викликали побоювання серед європейських урядів, що він може змусити Україну поступитися частиною територій Росії в обмін на припинення вогню.

Існують також побоювання, що західні розвіддані можуть потрапити до рук Кремля через Трампа. Нещодавно колишній глава ЦРУ Леон Панетта попереджав, що Трамп міг стати "джерелом" для Путіна.

Леон Панетта
Леон Панетта

Побоювання щодо безпеки Європи посилилися після загроз Трампу дозволити Росії атакувати європейських союзників по НАТО, які не досягли цільових показників фінансування потреб Альянсу. У відповідь на ці виклики в Євросоюзі нещодавно опублікували доповідь екс-прем'єр-міністра Італії Маріо Драгі, яка попереджає, що ЄС більше не може покладатися на США у питаннях своєї безпеки.

Нагадаємо також, за даними The New York Times, з 2017 року Путін докладав зусиль, щоб сформувати тодішнього президента США Трампа негативне враження про Україну.

The Washington Post, посилаючись на нову книгу журналіста Боба Вудворда, повідомляє, що Трамп і Путін розмовляли не менше семи разів, відколи американець залишив посаду президента США в 2021 році. Вудворд також стверджує, що колишній президент таємно надсилав до Росії тести на COVID-19 для особистого використання Путіним у 2020 році, що підтвердив прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков.

Теги за темою
Євросоюз Дональд Трамп
Джерело матеріала
loader
loader