Це жахає Кремль: про що Путін намагався домовитися в Туркменістані
Це жахає Кремль: про що Путін намагався домовитися в Туркменістані

Це жахає Кремль: про що Путін намагався домовитися в Туркменістані

Чому саме зараз і саме до цієї країни для 24 Каналу пояснив російський політтехнолог Аббас Галлямов.

Що намагався показати Путін

По-перше, Путін хоче спростувати тезу, що Росія і російський диктатор перебувають в ізоляції, тому намагається виїхати в країни, які не є підписантом Римського статуту.

По-друге, Туркменістан – один з ключових постачальників природного газу і прямий конкурент Росії. "Газпром" збанкрутував, світ масово відмовився від закупки російського газу.

Зараз Росія націлена на продаж газу до Ірану, який через тиск санкцій не може забезпечити себе ним. Оскільки до Туркменістану приїжджав і лідер Ірану, Галлямов переконаний, що топтемою їхнього обговорення була саме конкуренція за експорт газу.

Путіну потрібно було побачитися з новим президентом Ірану, адже він його дуже тривожить, він не консерватор, а так званий модерніст. Це той табір, який хоче знизити градус напруги з навколишнім світом, намагатися вийти з ізоляції, підписати новий ядерний договір із США і знизити залежність Ірану від Росії,
– переконаний політтехнолог.

Влітку 2023 року пост президентка Ірану обійняв Масуд Пезешкіан. Подекуди свій електорат він отримав з надією, що саме Пезешкіан зможе налагодити стосунки із Заходом та домогтися скасування санкцій.

Уже зараз в Ірані від політиків більш ліберальної течії почали звучати тези про надто велику залежність від Росії, роздуми, чому у війні Іран підтримує Росію, а на Україну, адже та стала таким же вигнанцем, як і Іран.

Для Росії це дуже неприємний тренд, тому Путіну було важливо особисто поговорити із Масудом Пезешкіаном, можливо, навіть натиснути, психологічно поставити в залежність,
– резюмував Галлямов.

На чиєму боці Іран

  • Цікаво, що у вересні 2024 року президент Іранузасудив агресію Росії проти України, та заявив, що Іран не передавав зброю Кремлю.

  • Нагадаємо, що за даними західних розвідок Іран вже поставив Росії балістичні ракети. Але затримав поставки пускових установок для них. В Інституті вивчення війни пояснили, чому.

  • Водночас Пезешкіан заявив про готовність на саміті БРІКС в кінці жовтня підписати договір про партнерство з Росією. Путін схвалив угоду.

Джерело матеріала
loader