Німецька розвідка розглядає застосування статті 5 НАТО проти гібридних загроз РФ - ЗМІ
Німецька розвідка розглядає застосування статті 5 НАТО проти гібридних загроз РФ - ЗМІ

Німецька розвідка розглядає застосування статті 5 НАТО проти гібридних загроз РФ - ЗМІ

Президент Федеральної розвідувальної служби Німеччини (BND) Бруно Каль прогнозує, що російська армія зможе завдати удару по НАТО не пізніше кінця цього десятиліття.

Про це він сказав на публічних слуханнях у комітеті парламентського контролю у Бундестазі. Каль також припустив, що може виникнути необхідність задіяти статтю про колективну оборону країн Північноатлантичного договору через диверсії Росії проти Заходу, пише німецька газета Handelsblatt.

Каль підкреслив, що готовність Росії до ескалації диверсійної діяльності проти Заходу досягла безпрецедентного рівня і одним із варіантів дій Москви може стати прямий військовий конфлікт із НАТО. Глава BND обґрунтував це поступальним зростанням військового потенціалу Росії, пише Handelsblatt. До 2030 року, за оцінкою німецької зовнішньої розвідки, російська армія буде готова до конфлікту з НАТО.

У BND вважають, що зараз Росія проводить найбільшу перебудову збройних сил із 2008 року.

"Окрім структурних змін, таких як реорганізація військових округів, відбувається значне збільшення сухопутних військ. Фокус робиться у стратегічному західному напрямку вздовж східного флангу НАТО", - сказав голова BND.

Широке використання гібридних операцій Москвою "збільшує ризик того, що в якийсь момент може виникнути питання про альянс НАТО", сказав Каль. За його словами, Путін перевіряє червоні лінії Заходу.

Озвучений сценарій посилає до статті 5 Північноатлантичного договору про колективну оборону, пише Handelsblatt. Якщо Росія нападе на країну-члена НАТО, то країни-учасниці договору також повинні надати їй військову допомогу, якщо це буде потрібно. З 2016 року кіберпростір також вважається зоною воєнних дій, уточнює газета.

Наскільки серйозна ситуація показує збільшення небезпеки операцій російських спецслужб на німецькій землі, пише Handelsblatt з посиланням на міністра внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фейзер. "Ми бачимо, що режим Путіна діє дедалі агресивніше. Наші органи безпеки виділяють величезні ресурси для захисту нашої країни від загроз російського шпигунства, диверсій та кібератак", - заявила Фейзер виданню.

В останні тижні серія серйозних інцидентів посилила підозри щодо того, що російські спецслужби розпочали новий етап тіньової війни проти країн, які підтримують Україну, пише Handelsblatt. Наразі органи безпеки Німеччини особливо стурбовані інцидентом в аеропорту Лейпцига у липні, коли в літаку спалахнув контейнер DHL. Лише випадково вдалося уникнути катастрофи: якби виліт літака не було затримано, пожежа сталася б у повітрі, що могло призвести до катастрофи літака. Цей випадок показує, що Москва готова до людських жертв, зазначає Handelsblatt.

Заступник голови комітету Бундестагу з контролю за розвідкою Родеріх Кізеветтер заявив у коментарі Handelsblatt, що в Німеччині активно діятимуть співробітники військової частини №29155 ГРУ. Цей підрозділ вважається "загоном убивць Путіна", і тому у Німеччині можливі цілеспрямовані диверсії та вбивства, уточнює Handelsblatt з посиланням на Кізеветтера.

Джерело матеріала
loader
loader