Державний оператор тилу припиняє роботу з постачальником консервів для військових на Донецькому напрямку «Трейд Граніт Інвест» після того, як журналісти NGL.media з’ясували, що компанія постачала захисникам непридатні до вживання продукти. Про це йдеться у повідомленні ДОТ.
Як пише відомство, компанія «Трейд Граніт Інвест» використала анульований протокол випробувань на консерви тушкованої свинини, які завозили військовим на Донецькому напрямку.
ДОТ встановив, що постачальник кілька разів відвантажив продукцію з недійсними якісними документами. За словами оператора, «це ставить під сумнів і якість і самої продукції».
Станом на сьогодні зразки цієї партії відправлені на повторне лабораторне дослідження, повідомили в ДОТ.
У відповідь Державний оператор тилу припиняє роботу з «Трейд Граніт Інвест» і на рік забороняє компанії брати участь у тендерах ДОТ. Термін санкцій можуть переглянути, якщо постачальник підтвердить доброчесність і спроможність належно виконувати договірні зобов’язання.
Наразі, з 28 жовтня, військовослужбовців на Донецькому напрямку забезпечуватимуть постачальники із сусідніх областей. У разі потреби буде залучений інший постачальник через механізм рамкової угоди, пише ДОТ.
Агенція повідомляє, що збільшила штрафи за аналогічні порушення всім постачальникам з 20% до 100% від вартості продукції. «Сподіваюся, це стане уроком для них та запобіжником від вчинення таких недоброчесних дій», — сказав директор з управління ризиками та скаргами ДОТ Дмитро Бігунець.
Надалі, щоб посилити контроль за обігом продукції, якість якої потребує додаткової уваги, Держоператор тилу на запит Міноборони планує цифровізувати процес відповідності фактично відвантажених обсягів до заявлених в протоколах випробувань, запровадивши систему управління забезпеченням ЗСУ DOT Chain. «Планується, що без зазначення номеру протоколу випробувань чи коли заявлений обсяг вже був вичерпаний відповідно до нього, постачальник не матиме змоги сформувати пакет документів та відвантажити товар», — пише агенція.
Замість м’яса їх наповнили сумішшю сухожиль, шкіри й жирової тканини. Незалежна експертиза показала, що частка м’яса з жиром у цих консервах становила лише 22,4%, при стандарті не менше 59%, понад 60% вмісту бляшанки складає «ріденький бульйон».
Як ідеться в розслідуванні, в декларації якості виробника на цю поставку вказано, що відповідність ДСТУ схвалила лабораторія військової частини А3466 Міноборони. Журналісти припускають: або постачальник та виробник брешуть про висновок лабораторії, або в лабораторії його сфальсифікували.
Раніше радниця з комунікацій ДОТ повідомляла, що Міністерство оборони проводить спеціальну перевірку інформації журналістів NGL.media про ймовірне постачання військовим неякісного харчування.
Фото: скриншот з відео NGL.media
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.