Що варто знати перед тим, як надавати перевагу саме цим плитам над традиційними – газовими та електричними, розповідає Дизайн 24.
Плюси індукційної поверхні
Індукційні плити унікальні тим, що використовують електромагнітну енергію для безпосереднього нагріву каструль і сковорідок. На відміну від газових та електричних плит, які нагрівають посуд побічно через конфорки або нагрівальні елементи, індукційні моделі не потребують таких компонентів.
Замість цього, вони використовують систему магнітів, які активують атоми заліза в дні посудини, що дозволяє миттєво генерувати тепло.
Серед плюсів такої поверхні слід виділити – безпечність. Приготування їжі на індукційній плиті відбувається без відкритого вогню, тому ризик виникнення пожежі зменшується. Поверхня кухонної плити залишається прохолодною, і вона автоматично вимикається при знятті посуду, і у такий спосіб запобігає опікам.
В індукційних нагрівається безпосередньо посуд, а не варочна поверхня. Це допомагає економити електроенергію та пришвидшує сам процес приготування їжі, зокрема, на 50 відсотків порівняно з електричною плитою.
При температурі до 200 – 220° пристрій працює на максимальній потужності і майже не вимикається. У той же час режими, призначені для повільного кипіння, функціонують інакше: вони періодично вимикаються, що не заважає технології приготування страв. У такий спосіб відбувається економія електроенергії, причому приблизно наполовину.
Економія енергії також досягається завдяки вибірковому нагріву активних секторів, а не всієї поверхні пристрою. Наприклад, якщо на чотирьохконфорочній варильній панелі стоїть каструля зі стравою, то нагрівається лише дно каструлі та простір під нею.
Індукційні плити мають безліч додаткових функцій, які дозволяють налаштувати оптимальний режим для різних способів готування: варіння, смаження, тушкування, кип'ятіння та підігріву їжі. Також індукційні плити включають такі функції, як таймери з автовідключенням, швидкий розігрів, автоматичне блокування сенсорного управління при проливанні та блокування для безпеки дітей тощо.
Індукційну плиту легко чистити, адже вона не має незручних ручок, конфорок чи кнопок. Її гладка скляна поверхня залишається холодною, тож краплі і бризки не прилипають і не пригорають.
Привабливий дизайн є важливим бонусом цих плит. Варочна поверхня з міцного скла в чорному, білому або кремовому кольорі стане стильним доповненням будь-якої кухні.
Мінуси індукційних плит
А тепер розглянемо недоліки індукційних плит. Перше, що кидається в очі, це складність монтажу. Якщо ви раніше мали газову поверхню і тепер плануєте встановити індукційну, то без допомоги електрика вам не обійтися. Потрібно буде викликати майстра, який би встановив необхідні розетки, щоб забезпечити вищу напругу для живлення приладу. У тих, хто змінює електричну плиту, складнощі не виникнуть.
Ще один "мінус" – на індукційних плитах не можна використовувати будь-який посуд. Вам доведеться відмовитися від приготування їжі в алюмінієвих, мідних або скляних каструлях і сковорідках. Для індукційних плит добре підходять посудини з чавуну та нержавіючої сталі, тобто із феромагнітного сплаву. Також у посуда має бути ідеально рівне дно. Втім, обмеження насправді не таке значне, як може видаватися. Чимало старих сковорідок та каструль можна використовувати на індукційній поверхні, адже багато з них виготовлено з додаванням феромагнітного сплаву. Щоб це перевірити, достатньо прикласти до дна магніт — якщо він прилипає, значить, посуд підходить не тільки для газової варильної поверхні, а й для індукційної.
Склокерамічна поверхня індукційної плити досить крихка і вимагає обережного поводження. Водночас під час тестування плит на них кидають з висоти важкі предмети. Тому ця техніка здатна пережити випадкове падіння каструлі.
Ціна, мабуть, один із найбільших "недоліків" індукційних плит. Вони дорожчі за газові та електричні. Втім, взявши до уваги, що ці варильні поверхні значно економлять електроенергію, їхня вартість у повному обсязі окупиться.