Про це в інтерв’ю Reuters заявив заступник міністра закордонних справ України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Антон Демьохін, передає Укрінформ.
«Цього року ми бачимо, що щільність кібератак з боку Росії продовжується, але більше уваги приділяється дезінформації», - сказав він.
За словами Демьохіна, зараз генеративний штучний інтелект дозволяє множити та поширювати дезінформаційні наративи на новому складнішому рівні.
Він додав, що ці нові кампанії з дезінформації важко виявити, завдяки оманливим діям на платформах соціальних мереж, які підвищують довіру до них.
Водночас Демьохін зазначив, що Україна відстежувала російські дезінформаційні кампанії в країнах по всьому світу, і додав, що державам необхідно працювати разом, щоб боротися з цією дезінформацією.
Заступник міністра додав, що Україна використовує генеративний штучний інтелект для відстеження цих кампаній з дезінформації.
Як повідомляв Укрінформ, OpenAI, розробник популярного чат-бота ChatGPT, виявив декілька груп з ряду країн, серед яких Росія, Китай та Іран, які використовують його ШІ-технологію для спроби вплинути на політичний дискурс у всьому світі.