Водночас ці навчання були вигідні Китаю в контексті посилення його впливу у форматі БРІКС, саміт якого розпочнеться 22 жовтня. Таку думку висловила в коментарі Укрінформу керівниця Центру досліджень геополітичних процесів та проблем міжнародної безпеки Наталія Тимошенко.
"Проведення Китаєм таких масштабних військових навчань зі "стримування сепаратизму" в Тайванській протоці та в навколишніх регіонах, на наше переконання, стало однією з причин перенесення зустрічі щодо надання озброєння Україні. Для наших західних партнерів та конкретно США це прийняття цілком ймовірної появи третьої гарячої точки після України та Ізраїлю", – зазначила вона.
Водночас, констатує експертка, після цієї демонстрації сили з боку Пекіна пролунав позитивний сигнал у налагодженні відносин між Китаємі США.
"Навчання завершилися менш ніж за 10 годин від свого початку. Прозвучали переважно стримані заяви світових лідерів, і на завершення того ж дня стало відомо про відновлення відомої китайської "панда-дипломатії": спеціальним авіарейсом з дослідницького центру м. Дуцзяньян до Вашингтонського зоопарку відбули дві панди. Останнє свідчить про позитивний сигнал у налагодженні відносин між КНР та США на фоні напруженості в торговій, технологічній та геополітичній сферах", – вважає Тимошенко.
Народно-визвольна армія Китаю (НВАК) 14 жовтнярозпочала чергові масштабні навчання навколо Тайваню із залученням усіх видів збройних сил, включно з ВПС, ВМС і ракетними військами. До навчань "Спільний меч-2024Б" (Joint Sword-2024B) були залучені частини і з’єднання Східного оперативного командування НВАК, у зоні відповідальності якого перебувають Тайвань і протока між материком та островом.
Як повідомляв Укрінформ, зустріч у форматі "Рамштайн" та зустріч лідерів Великої Британії, США, Франції, ФРН, яка була запланована 12 жовтня, перенесли. Раніше президент США Джо Байден скасував свій візит до Німеччини через серйозну ситуацію в своїй країні, пов’язану з наближенням урагану.
Фото: uacrisis.org