У 2024 році різко збільшилась кількість українців, які пишуть заяви на міжнародний захист у Польщі
У 2024 році різко збільшилась кількість українців, які пишуть заяви на міжнародний захист у Польщі

У 2024 році різко збільшилась кількість українців, які пишуть заяви на міжнародний захист у Польщі

Протягом 2024 року до Польщі подано понад 12 тисяч заяв з проханням про міжнародний захист. Серед них 4500 українців, пише Yavp.pl, посилаючись на інформацію Департаменту у справах іноземців.

За даними журналістів, кількість поданих заяв на 80% більша, ніж за період попереднього року.  Після українців більше всього білорусів (2 900 заяв) та росіян (800 заяв). Також помітна кількість звернень надійшла від громадян Сомалі та Еритреї – по 500 заяв від кожної країни.

Більшість тих, хто звернувся за захистом, - молоді люди віком від 18 до 34 років, причому серед них переважають чоловіки. За даними видання, іноземцю міжнародний захист у Польщі (у формі статусу біженця або додаткового захисту) надається у тому випадку, якщо йому або їй загрожує переслідування чи реальний ризик втрати життя чи здоров'я у країні походження.

Станом на кінець вересня у 2024 році Департамент у справах іноземців виніс уже 4,8 тис. позитивних рішень щодо надання міжнародного захисту у Польщі. Найбільше таких отримали громадяни України (2,3 тис. осіб) та білоруси (2,1 тис. осіб). Також цікаво, що міжнародний захист дали 150 росіян.

За 9 місяців поточного року відмову отримали 1,2 тис. іноземців. Найбільшу групу становили громадяни Росії – 500 осіб, білоруси – 100 осіб та Індії – 60 осіб. Ще 2400 заяв було припинено до ухвалення рішення. Це переважно стосувалося громадян Росії, Сирії та Сомалі - по 300 осіб з кожної країни. Зазвичай провадження припиняється, коли заявник виїжджає з Польщі до завершення розгляду його справи.

  • 16 жовтня рада міністрів Польщі схвалила нову міграційну стратегію, яка передбачає можливість відмови у наданні притулку для біженців. 
  • 15 жовтня віцепрем'єр-міністр країни Владислав Косиняк-Камиш розкритикував українських чоловіків за розкішне життя у Польщі. 
Теги за темою
Польша
Джерело матеріала