64 посадовці МСЕК вже отримали підозри, - Василь Малюк
64 посадовці МСЕК вже отримали підозри, - Василь Малюк

64 посадовці МСЕК вже отримали підозри, - Василь Малюк

Підозри у вчиненні злочинів отримали 64 посадовці медично-соціальних експертних комісій (МСЕК), а також скасовано понад 4 тис. висновків про інвалідність. Про це заявив очільник СБУВасиль Малюк за підсумками засідання РНБО, пише "Главком".

За словами Малюка, у 2024 році 64 посадовці МСЕК отримали підозри у вчиненні злочинів, а ще дев'ятеро осіб уже засуджені. Окрім того, за ініціативою української спецслужби скасовано 4 106 висновків про інвалідність, яку призначали на підставі фіктивних документів.

Серед іншого СБУ викрила і припинила діяльність восьми організованих злочинних угруповань, до яких входили представники МСЕК у різних регіонах України. Так, на Харківщині нейтралізували організовану злочинну групу із 13 членів обласного МСЕК. Під час обшуків у них вилучено понад $650 тис. Посадовці продавали ухилянтам підроблені меддовідки для зняття з військового обліку за станом здоров’я. Ще 29 представників місцевих МСЕК і лікарсько-консультативних комісій, які допомагали військовозобов’язаним ухилитися від мобілізації, викрили на Рівненщині. За гроші вони оформлювали для своїх клієнтів фіктивні історії хвороб з подальшим призначенням груп інвалідності. У такий спосіб посадовці отримали понад $350 тис. «прибутку».

Викрили голів обласних МСЕК на Миколаївщині і Закарпатті. Окрім того, СБУ перевіряє факти незаконного отримання інвалідності окремими посадовцями. На сьогодні ці перевірки охоплюють майже 2,4 тисячі осіб.

  • 22 жовтня у керівниці МСЕК на Миколаївщинізнайшли 450 тисяч доларів та колекцію ювелірних виробів.
  • 4 жовтня Офіс генерального прокурора повідомив, що очільницю хмельницької МСЕК та її сина – посадовця обласного управління Пенсійного фонду — викрили на незаконному збагаченні. Зокрема, вдома у родини вилучили майже 6 млн доларів у різних валютах, брендові прикраси, а також документи, які можуть вказувати на відмивання грошей через бізнес-проєкти. Вони володіють 30 об’єктами нерухомості в Хмельницькому, Львові та Києві, 9 елітними автівками, корпоративними правами на 48 млн грн, готельно-ресторанним комплексом в одному із парків Хмельницького. За кордоном в їхній власності є нерухоме майно в Австрії, Іспанії й Туреччині. На валютних закордонних рахунках родина також «накопичила» майже 2,3 млн доларів.
Теги за темою
СБУ Корупція
Джерело матеріала
loader
loader