Дослідники виявили Нептуновий хребет, регіон, наповнений планетами, розташований між Нептуновою пустелею та Саванною. Це відкриття проливає світло на те, як планети мігрують і розвиваються в різних середовищах. Нову «карту» далеких планет оприлюднили вчені з Університету Ворвіка, яка знаходить гряду планет у глибокому космосі, що відокремлює пустелю планет від більш населеної савани.
Дослідники з Ворвікського та інших університетів досліджували екзопланети Нептуна – ці планети мають схожі характеристики з нашим власним Нептуном, але обертаються за межами нашої Сонячної системи. Вчені виявили нову область під назвою «Нептуновий хребет» — між «Нептуновою пустелею» та «Нептуновою саваною».
Характеристика Нептунової пустелі та саван
Планети в пустелі дуже рідкісні, оскільки інтенсивна радіація роз’їла їхню атмосферу до такої міри, що знищила їх, перетворивши ці планети на голі скелясті ядра.
Савана — область, розташована далі від інтенсивної радіації. У цьому регіоні екологічні умови є більш сприятливими і дозволяють планетам зберігати свою атмосферу мільйони років.
Між цими двома регіонами дослідники виявили нове скупчення під назвою хребет, де є велика концентрація планет.
Сучасні дані свідчать про те, що багато планет у хребті могли прибути зі свого місця народження за допомогою механізму, який називається припливною міграцією з високим ексцентриситетом, яка може наблизити планети до їхніх зірок на будь-якому етапі їхнього життя.
Два типи міграції планет
Навпаки, планети в савані могли бути принесені в основному через інший тип міграції, званий дисковою міграцією, яка відбувається одразу після формування планет.
Тому ці дві системи, що керують рухом планет, по-різному заселяють савану і пустелю. Кілька планет у пустелі можуть бути рідкісними екстремальними випадками, які розширюють межі цих широких моделей.
Девід Армстронг, ад’юнкт-професор фізики Уоріка, прокоментував: «Наша робота зі спостереження за цією новою структурою в космосі дуже важлива, оскільки допомагає нам скласти карту ландшафту екзопланети.
«Як науковці, ми завжди прагнемо зрозуміти, чому планети в такому стані, в якому вони є, і як вони опинилися там, де вони є. «Відкриття хребта Нептуна допомагає відповісти на ці запитання, розкриваючи частину географії екзопланет, і є надзвичайно захоплюючим відкриттям».