Microsoft виявила російські атаки на Камалу Гарріс із використанням дипфейків
Microsoft виявила російські атаки на Камалу Гарріс із використанням дипфейків

Microsoft виявила російські атаки на Камалу Гарріс із використанням дипфейків

Напередодні виборів президента США росія намагається “підірвати” кампанію віцепрезидентки Гарріс за допомогою відеороликів, згенерованих штучним інтелектом. Китай у свою чергу, націлився на низку кандидатів у Конгрес від Республіканської партії.

Про це пише The Hill із посиланням на компанію Microsoft.  

Центр аналізу загроз Microsoft у опублікованому в середу звіті заявив, що російські оперативники створили фальшиві відео з використанням штучного інтелекту, які виставляють Гарріс в невигідному світлі.  

В одному з таких відео кандидатку від Демократичної партії, наприклад, звинуватили у незаконному браконьєрстві в Замбії.  

Хоча більшість з цих створених штучним інтелектом відео не отримують великої кількості переглядів, одне відео – з дезінформацією про губернатора Міннесоти Тіма Волза, кандидата у віцепрезиденти від демократів, лише за перші 24 години отримало понад 5 мільйонів переглядів на платформі X.

"Відеоролики підкреслюють постійне використання росією як традиційного контенту, так і контенту, створеного за допомогою штучного інтелекту, для впливу на американську аудиторію і розпалювання політичного розбрату", – йдеться в аналізі.  

Раніше Microsoft та інші компанії вже виявляли спроби вплинути на американські вибори з-за кордону.

У вівторок Національна рада розвідки США заявила, що очікує активізації цих зусиль у дні, що передують виборам, зазначивши при цьому, що ці спроби не залишаться непоміченими.  

Майкрософт також повідомила, що помітила підвищену активність операцій китайського впливу, спрямованих на кандидатів-республіканців, які не пройшли до Конгресу, і членів Конгресу, які публічно засуджували Китайську Народну Республіку (КНР). 

За даними аналітиків компанії за цими спробами стоїть група Taizi Flood, яка “ретранслює антисемітські повідомлення, посилює звинувачення в корупції і просуває опозиційних кандидатів”.

Законодавці, проти яких спрямовані ці атаки, розкритикували ці зусилля впливу, зазначивши, що вони не здивовані. 

"Ми знаємо, що Комуністична партія Китаю є антисемітською, тому не дивно, що вони націлилися на мене та інших політиків, які підтримують Ізраїль, щоб спробувати посіяти розбрат напередодні найважливіших виборів у нашому житті", – прокоментував законодавець Баррі Мур.  

Майкл МакКол, якому також дісталося від китайських дезінформаторів, сказав, що “вважає за честь” такі нападки від КПК. 

Речниця посольства Китаю заявила The Hill, що президентські вибори є внутрішньою справою США, і Китай “не має наміру і не буде втручатися” в них.

"У свою чергу, ми сподіваємося, що американська сторона не буде піднімати питання Китаю на виборах. Приналежність відповідних акаунтів у соціальних мережах має бути визначена на основі вагомих доказів", – заявила речниця дипустанови, назвавши звинувачення “спекуляціями”.

У звіті Microsoft також йдеться про те, що іранські суб'єкти також спрямували зусилля на веб-сайти та ЗМІ, пов'язані з виборами. В одній з кампаній вони поширювали контент, який закликав американців бойкотувати вибори через підтримку кандидатами Ізраїлю.

Теги за темою
Microsoft
Джерело матеріала
loader