Абсолютна більшість чернігівців (69%) задоволені діяльністю виконуючого обов'язкиміського голови Чернігова Олександра Ломако та міської ради (62%), не задоволені роботою в.о. — 24%, а міськради — 27%, свідчать результати опитування "Суспільно-політичні настрої мешканців Чернігова" Соціологічної групи "Рейтинг".
Водночас діяльністю Чернігівської міської військової адміністрації жителі більше не задоволені (62%), ніж задоволені (22%). Задоволені діяльністю Чернігівської обласної військової адміністрації 23% опитаних, не задоволені — 59%. Роботу начальника МВА Чернігова Дмитра Брижинського позитивно оцінили 17%, негативно — 68%. Позитивно оцінюють діяльність голови ОВА Вячеслава Чауса 22%, негативно — 70%.
Зазначається, що 70% жителів переконані, що Ломако ефективно справляється з виконанням обов‘язків міського голови, протилежної думки — 20%. На думку 71% опитаних його робота скоріше сприяє розвитку міста, 14% — мають протилежну думку.
Діяльність МВА Чернігова скоріше неефективною вважають 60%, тоді як 26% — оцінили її як ефективну. Абсолютна більшість жителів (64%) вважають, що робота міської військової адміністрації під керівництвом Брижинського скоріше перешкоджає розвитку міста, 15% вважають діяльність МВА корисною для розвитку міста. На думку 19% респондентів, діяльність обласної військової адміністрації під керівництвом Чауса скоріше сприяє розвитку міста, натомість 58% вважають протилежне.
У Чернігові 84% опитаних жителів переконані, що міська рада має займатися питаннями забезпечення життєдіяльності міста, водночас лише 9% вважають, що це має робити міська військова адміністрація.
Ліквідацію МВА під керівництвом Брижинського та повне відновлення повноважень міської ради і виконкому підтримують 71% опитаних, тоді як 10% — за повну передачу повноважень міської ради та виконкому міській військовій адміністрації. На думку 53% нещодавні обшуки у міській раді та відкриті кримінальні провадження є скоріше тиском на місцеву владу, тоді як 37% вважають це боротьбою з корупцією.
"Серед місцевих політиків опитані найкраще ставляться до В.Атрошенка (84% – позитивно, 11% – негативно). До О. Ломако позитивно ставляться 70%, негативно – 21%. До В. Чауса позитивно ставляться 23%, негативно – 67%. До Д. Брижинського позитивно ставляться 17%, негативно – 63%, 10% - не чули про такого", - зазначають соціологи.
Про рішення Яворівського районного суду щодо позбавлення Атрошенка на рік права обіймати посаду міського голови чули 94% опитаних. 77% це рішення суду не підтримують та вважають його скоріше тиском на місцеву владу (14% — висловили свою підтримку рішенню суду,
а 8% вважають це рішення боротьбою з корупцією).
Аудиторія: мешканці Чернігова від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю. Вибіркова сукупність: 800 респондентів. Метод опитування: Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 3,5%. Терміни проведення: 11-20 жовтня 2024 року.
Нагадаємо, міського голову Чернігова Владислава Атрошенка відсторонили від посади ще наприкінці 2022 року. У мерії пов’язують це із політичним тиском Банкової на місцеву адміністрацію.
Минулого року ДБР проводило обшуки в міській раді Чернігова та вдома в тимчасово виконувач обов’язків міського голови Олександра Ломако у справі щодо законності його закордонного відрядження. 5 вересня цього року правоохоронні органи прийшли з обшуками до міської ради Чернігова ташукали документи за 2017 рік. Ломако вважає, що центральній владі хочеться показати недієздатність керівництва Чернігова і після "підпорядкувати призначеному чиновникові виконавчий орган, комунальні підприємства та установи".
Як вдається керувати Черніговом в умовах постійного морального тиску, зокрема й на депутатський корпус, із боку силових структур та військової адміністрації міста і області, та чим кейс міста може обернутися для місцевого самоврядування взагалі, читайте в інтерв’ю в.о. мера Олександра Ломако, з яким поговорила Ірина Латиш у рамках спільного спецпроєкту Руху ЧЕСНО з ZN.UA.