Супутник зв’язку Intelsat 33e, побудований компанією Boeing, був повністю втрачений через аномалію. На вихідних міжнародна організація супутникового зв’язку Intelsat заявила, що її супутник 33e припинив роботу через «аномалію». В понеділок, 21 жовтня, було підтверджено повну втрату супутника. Про це повідомили в Intelsat.
«Ми координуємо роботу з виробником супутників, компанією Boeing, і урядовими установами, щоб проаналізувати дані та спостереження», – говориться у повідомленні.
Космічні сили США (S4S) підтвердили, що Intelsat 33e розпався 19 жовтня 2024 року приблизно о 07:30 за київським часом. Наразі S4S відстежується близько 20 уламків супутника. Компанія супутникового відстеження ExoAnalytic Solutions, як пише Space News, спостерігає за 57 уламками. В S4S не помітили безпосередніх загроз від цих уламків.
Intelsat 33e був запущений у 2016 році для забезпечення зв’язку в Європі, Азії та Африці. Супутник зіткнувся з проблемою руху незабаром після запуску та вийшов на орбіту пізніше, ніж очікувалося. Проблема з приводом, виявлена у 2017 році, скоротила його передбачуваний 15-річний термін служби на 3,5 роки. Ще один супутник Intelsat – 29e, створений Boeing – був оголошений зниклим у 2019 році, лише після трьох років перебування в космосі.