Україна масштабувала виробництво ударних безпілотників із дальністю понад 1 000 км, заявив військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.
Київ продовжує нарощувати інтенсивність ударів по тилових об’єктах російського ВПК, сказав він в ефірі телеканалу FREEДОМ.
"По-перше, говорімо про кількість українських БпЛА, які завдали удару одночасно по шести суб’єктах Російської Федерації. Це понад 120, за даними Міністерства оборони країни-окупанта. Тобто, можемо говорити про те, що реальна кількість їх була значно більшою. Тобто, йдеться про масштабування виробництва ударних безпілотників, причому, зазначу, з дальністю ураження понад 1 000 кілометрів", — сказав Снєгирьов.
Він нагадав, що днями дрони завдали ударів по об’єкту в Нижньогородській області РФ, який є частиною російського військово-промислового комплексу.
"Відповідно, відстань від цілей до російсько-українського кордону — це понад 900 кілометрів. Тобто можемо говорити про те, що "Укроборонпром" масштабує виробництво українських ударних безпілотників із дальністю ураження цілі понад тисячу кілометрів. Українська сторона продовжує характер інтенсивних ударів по тиловій інфраструктурі російського ВПК та військових об’єктах на території Російської Федерації, які є законними цілями української сторони", — сказав аналітик.
Він підкреслив, що напередодні росіяни підтвердили ефективність удару безпілотника ГУР по ключовому заводу російського ВПК, що випускав елементи мікроелектроніки для ракет "Іскандер" і засобів ППО "Панцир С-1".
"Йдеться про брянський завод, який, за даними російської сторони, на цей час припинив виробничий цикл. Російська сторона змушена була визнати критичні пошкодження як виробничих цехів, так і неможливість подальшого випуску продукції для потреб російського ВПК. А ось це вже показово. Йдеться про те, що цей завод неодноразово був ціллю безпілотників Головного управління розвідки Міністерства оборони. До цього чотири рази завдавали удару по цьому підприємству, і, як бачимо, послідовність завдання ударів має вельми велике значення. Тобто йдеться не про показові акції, тобто демонстрації можливостей, а саме про спланований послідовний характер операції української розвідспільноти", — сказав Снєгирьов.