Компактні котеджі Cosmic One, оснащені сонячними панелями й акумуляторами, можуть допомогти вирішити житлову кризу, вважає виробник.
Американський стартап Cosmic Buildings представив інноваційний мініатюрний будинок Cosmic One, який переробляє воду і генерує власну сонячну енергію. Про проєкт розповів засновник Cosmic Buildings Саша Йокич в інтерв'ю журналу Dwell Magazine.
За словами Саші Йокича, він хотів, щоб його бізнес безпосередньо вирішував житлову кризу в США, а також ключові проблеми галузі, як-от вартість, бюрократичність і забруднення довкілля.
"Наш єдиний шанс досягти глобальних і національних цілей щодо нульового рівня викидів — це декарбонізувати наші домівки, оскільки те, як ми будуємо й експлуатуємо будинки, становить майже 42 відсотки викидів, пов'язаних з енергією", — зазначив підприємець.
Метою проєкту Cosmic Buildings було створення збірних будинків, які можуть генерувати принаймні стільки ж енергії, скільки споживають, залишаючись водночас естетично привабливими. Новітня розробка компанії під назвою Cosmic One дає змогу мінімізувати відходи під час виробництва та складання.
Будинки Cosmic One оснащені сонячними панелями, акумуляторами, системами рециркуляції води та вентиляції повітря. Мешканці можуть бачити чітку картину споживаної ними енергії, використовуваної ними води і вироблених ними відходів, використовуючи спеціальний застосунок.
Cosmic One продається у трьох різних версіях, які відрізняються за розміром і кількістю кімнат. Підлога і кухонні шафи зроблені з білого дуба, отриманого з екологічно чистих джерел. Великі вікна дозволяють проникати в будинок великій кількості світла. Зовнішню частину з кедрового дерева та алюмінію можна замовити в чотирьох відтінках: мідному, чорному, бежевому або сірому.
Кухня містить індукційну плиту, посудомийну машину, вбудований холодильник і морозильник з можливістю підключення через WiFi. Коли кухня не використовується, її можна приховати за панелями. У ванній кімнаті встановлені виготовлені на замовлення раковини з італійського вапняку і туалетний столик з оздобленням з білого дуба.
Однією з головних переваг проєкту Саша Йокич вважає самодостатність. За його словами, багато стартапів останніми роками кинулися вирішувати житлову кризу в США, впроваджуючи сучасні технології будівництва. Однак, багато з них все ще залежать від традиційної інфраструктури та викопного палива.