Жителі Миколаєва, які опалюють свої будинки електрикою, стикаються з новими викликами через підвищення тарифів і перебої з електроенергією. Особливо складно в зимовий період, коли через відключення будинки не встигають нагрітися, а вартість електрики зросла на 50%.
У Миколаївській області близько 23,5 тисячі домогосподарств використовують електричне опалення, більшість із них — власники приватних будинків. Частина житлових будівель також обладнана твердопаливними котлами, що допомогло людям бути готовими до можливих перебоїв з енергією.
Від міжнародних партнерів надходила допомога для забезпечення котлами, а місцева влада організовує заготівлю палива.
Також у Миколаєві діє програма часткової компенсації витрат на придбання генераторів і портативних електростанцій для мешканців багатоповерхівок.
Тарифи на електроенергію зросли на 50%. Із червня 2024 року встановлено єдиний тариф — 4,32 грн за кіловат-годину, а для електроопалювальних будинків у період із жовтня по квітень тариф на перші 2000 кіловат-годин зменшено до 2,64 грн.
Місцева жителька Наталя розповіла, що її родина з 2019 року використовує електричне опалення, яке колись було вигіднішим. Але з підвищенням тарифів це стало дорогим задоволенням, і зараз вони вимушені економити, використовуючи твердопаливний котел, хоча це незручно, оскільки потрібно постійно підтримувати вогонь.
Технічний директор "Миколаївобленерго" Михайло Білас попередив про можливі планові відключення електроенергії в опалювальний сезон, якщо не буде нових обстрілів інфраструктури. Власники електрифікованих будинків стикаються з такими ж ризиками, як і ті, хто користується централізованим опаленням.
У цих умовах мешканцям Миколаєва доводиться шукати нові способи економії та пристосування до зими, коли опалення будинку стає не лише питанням комфорту, а й фінансового виживання.
Раніше ми повідомляли, що допоможе українцям зберегти гроші та світло?
Українцям дозволили отримати новий тариф на світло, платіжки скоротяться на 50 %- детальніше на Знай.ua.