Опитування CNN: Гарріс і Трамп ідуть нарівні на фінішній прямій
Опитування CNN: Гарріс і Трамп ідуть нарівні на фінішній прямій

Опитування CNN: Гарріс і Трамп ідуть нарівні на фінішній прямій

Опитування CNN: Гарріс і Трамп ідуть нарівні на фінішній прямій

Це останнє опитування CNN перед виборами. 

Змагання за Білий дім залишається напруженим. Нове опитування CNN/SSRS показало, що 47% ймовірних американських виборців підтримують кандидата від демократів Камалу Гарріс і стільки ж (47%) — республіканського кандидата Дональда Трампа.

Протягом усієї передвиборчої кампанії між Гарріс і Трампом точилася напружена боротьба. У вересні ймовірні виборці розділилися 48% на користь Гарріс і 47% на користь Трампа, що майже збігається з даними нового опитування.

Тим часом опитування, проведене відразу після того, як влітку президент США Джо Байден вийшов із перегонів, показувало, що 49% зареєстрованих виборців підтримували Трампа, а 46% — Гарріс.

Показники Трампа ніколи не виходили за межі похибки в опитуваннях CNN щодо цьогорічних президентських перегонів проти Гарріс чи Байдена, що разюче відрізняється від його попередніх двох кампаній.

85% потенційних виборців, які визначилися, кажуть, що з самого початку знали, яку партію вони підтримають, і лише 15% заявили, що змінили свою думку. Лише 2% потенційних виборців кажуть, що вони ще не визначилися щодо кандидата, а 9% заявили, що можуть змінити свою думку до того, як проголосують.

Ті респонденти, які кажуть, що їхній вибір визначений, наразі розділилися 50% на користь Гарріс і 49% на користь Трампа, і лише 1% — підтримують інших кандидатів. Ті, хто може змінити свій вибір, схиляються до Трампа і значно частіше, ніж ті, хто визначився, підтримують менші партії та незалежних кандидатів (38% за Трампа, 31% за Гарріс, 30% за когось іншого), вони також значно менше мотивовані голосувати, ніж ті, хто визначився з вибором. У той час як 70% ймовірних виборців, які визначилися, кажуть, що вони “надзвичайно вмотивовані” голосувати, цей показник становить 27% серед тих, хто може змінити свою думку.

Згідно з опитуванням, Гарріс, імовірно, на цей момент дострокового голосування набрала більше голосів, ніж Трамп, враховуючи більшу схильність демократів голосувати достроково або поштою. 20% потенційних виборців, які заявили, що вже проголосували, “розділили” 61% голосів на користь Гарріс і 36% на користь Трампа, тоді як ті, хто заявив, що ще не голосував, розділилися 50% за Трампа і 44% за Гарріс.

Настрої в США 

В останні дні передвиборчої кампанії зареєстровані виборці в США налаштовані негативно  як щодо президентства Байдена, так і щодо того, як йдуть справи в країні загалом. Близько половини, 49%, кажуть, що їхнє фінансове становище зараз гірше, ніж рік тому, і лише 16% стверджують, що їхнє фінансове становище покращилося за останні 12 місяців. На початку цього року 41% респондентів казали, що їхнє становище погіршилося, а 22% висловлювали протилежну думку. 

Лише 32% вважають, що справи в США сьогодні йдуть добре, порівняно з 38%, які вважали так у січні. Це найнижчий показник в останньому опитуванні CNN перед президентськими виборами з 2008 року — коли невдоволення економічною кризою і затяжною війною в Іраку привели до президентства демократа Барака Обаму.

Оцінка кандидатів

Ставлення зареєстрованих виборців як до Гарріс (41% прихильно та 52% не прихильно), так і до Трампа (41% прихильно та 54% не прихильно), стає дещо негативним.

Рейтинги Трампа майже ідентичні тим, що були у вересні, тоді як рейтинги Гарріс дещо погіршилися (зниження показника прихильності на 4%). Кандидати у віцепрезиденти республіканець Джей Ді Венс і демократ Тім Волз залишаються менш відомими, ніж їхні суперники, причому думки щодо Волза розділилися порівну (34% прихильно і 34% не прихильно), щодо Венса — 33% прихильно та 43% не прихильно.

Хоча більшість виборців Гарріс кажуть, що голосують більше за неї (54%), ніж проти Трампа (45%), частка тих, хто заявив, що голосує переважно проти Трампа, зросла на 5% з вересня, що, можливо, відображає нещодавню орієнтацію самої Гарріс на більш рішуче “антитрампівське” послання. Тим часом, прихильники Трампа, як і раніше, частіше кажуть, що голосують на підтримку колишнього президента (73%), ніж проти Гарріс (27%).

Потенційних виборців значною мірою відлякує поведінка і темперамент Трампа (56% кажуть, що це причина голосувати проти нього). Близько половини кажуть те ж саме про його судимість і кримінальні звинувачення (51%), а також про обіцянку переслідувати “внутрішніх ворогів” у разі обрання президентом (50%). Більше людей вважають рівень фізичних та розумових здібностей Трампа причиною голосувати проти (46%), ніж за нього (35%), що є негативним зрушенням порівняно з тим, як виборці сприймали республіканського кандидата, коли він балотувався проти Байдена. 

Серед прихильників самого Трампа відносно мало хто вважає його поведінку або обіцянку переслідувати своїх ворогів причиною виступати проти нього, а близько половини виборців республіканця бачать ці елементи як позитивну частину іміджу колишнього президента.

Поведінку й темперамент Гарріс (45% - причина голосувати за, 34% - проти), а також розумові й фізичні здібності (49% - причина голосувати за, 27% - проти) виборці оцінюють більш позитивно. 

Водночас мало хто вважає, що потенціал Гарріс стати першою жінкою-президентом має бути фактором на виборах (65% кажуть, що це не має значення в будь-якому випадку). Ті, хто вважає, що це має значення, швидше за все, бачать у цьому позитив (24%), ніж негатив (11%). Жінки частіше, ніж чоловіки, кажуть, що це причина проголосувати за Гарріс (29% проти 20%).

Динаміка між двома кандидатами з головних питань залишається приблизно такою ж, як і минулого місяця. Трамп зберігає значну перевагу в питаннях економіки (50% кажуть, що більше довіряють Трампу, 37% - Гарріс) та імміграції (50% у Трампа проти 34% у Гарріс), але меншу перевагу в питаннях зовнішньої політики (48% - Трамп, 38% - Гарріс). Віцепрезидент тим часом має перевагу в питаннях абортів (52% — Гарріс, 31% — Трамп) та захисту демократії (45% - Гарріс, 41% - Трамп).

З огляду на те, наскільки важливими для виборців можуть бути деякі з цих питань, опитування свідчить про невелику перевагу для Гарріс: 31% зареєстрованих виборців заявили, що проголосують лише за кандидата, який поділяє їхні погляди на аборти, порівняно з 24%, які казали те ж саме у квітні.

Позиції кандидатів серед ключових груп

Гарріс має невелику перевагу серед незалежних виборців (45% у Гарріс проти 41% у Трампа), і обох кандидатів підтримують понад 90% їхніх однопартійців (93% демократів підтримують Гарріс, 92% республіканців — Трампа).

Гарріс має перевагу над Трампом серед жінок (50% —  Гарріс, 44% — Трамп) та молодих виборців (51% - Гарріс, 41% — Трамп серед виборців молодше 35 років), а також темношкірих виборців.

Тим часом Трамп лідирує серед чоловіків (51% — Трамп, 45% — Гарріс), білих виборців  (55% — Трамп, 41% — Гарріс), виборців сільських районів (64% - Трамп, 31% - Гарріс) і тих, хто заявив, що не голосував у 2020 році (50% - Трамп, 40% - Гарріс).

Опитування CNN/SSRS проводилося онлайн і телефоном 20-23 жовтня 2024 року серед 1 704 зареєстрованих виборців по всіх США. Результати для повної вибірки зареєстрованих виборців мають похибку плюс-мінус 3,2 відсоткових пункти.

Детальніше про передвиборчу ситуацію в США та можливі дії кандидатів у президенти Штатів щодо нашої країни розповідав експосол України в США Олег Шамшур у статті “Останній дюйм. Все, що нам треба знати про вибори в США, шанси Трампа і Гарріс”.

Джерело матеріала
loader