Стан війська КНДР у Росії є незадовільним, бійці дуже молоді та нетреновані. Про це повідомляє The Wall Street Journal.
Яких воїнів надав Росії Кім Чен Ин
Розвіддані та відеозаписи свідчать, що серед військових чимало молоді та підлітків, які, скоріш за все, лише розпочали службу. Багато з них виглядають невисокими та худими, що може вказувати на проблему з недоїданням в КНДР.
Солдати тренувалися в гірських умовах Південної Кореї, що їм мало допоможе у рівнинних умовах України. Їхня техніка застаріла, а самі військові, можливо, ніколи не виїжджали за межі своєї країни. Міністр оборони Південної Кореї Кім Ен Хен назвав їх "найманцями з гарматного м’яса".
США, Південна Корея та Україна дають оцінки близько 3 тисяч прибулих на війну цього місяця північнокорейців. Частину вже помітили у Курській області, неподалік українського кордону.
Важливо також зазначити, що армія Північної Кореї не брала участі у справжніх військових діях з кінця Корейської війни у 1953 році.
Які будуть наслідки залученості КНДР у війну
Кім Чен Ин, ймовірно, спочатку очікує реакції Путіна на свою допомогу, а тому направляє до Росії спочатку менш досвідчених військових. Так вважає колишній південнокорейський чиновник Джеймс Джей Бі Пак. Пізніше Росія може отримати більш професійних військових собі на допомогу.
Роль північнокорейських військ у конфлікті поки що незрозуміла. Вони можуть займатися спостереженням за використанням дронів або збором інформації, якщо Росія використає північнокорейські боєприпаси.
Пряме залучення Північної Кореї до бойових дій призвело б до серйозної ескалації, вважають у США та НАТО. Розміщення військ у Курську може позиціонуватися як оборонний крок, зазначає аналітик Семюел Кренні-Еванс.
Політичні наслідки можливих втрат КНДР на фронті будуть обмежені ізоляцією сімей військовослужбовців, повідомляє розвідка Південної Кореї. Вони вважають, що їх північний сусід відправить в Росію 10 тисяч солдатів до грудня.
Нагадаємо, Південна Корея може відреагувати на участь КНДР у війні, якщо її війська помітять на території України. Республіка Корея має великі запаси танків, артсистем, бронетехніки й, головне – боєприпасів.
Хоч Конституція країни і обмежує постачання зброї країнам, що воюють, позиція може змінитися. До того ж Україна може передати Південній Кореї військовополонених з КНДР, аби та могла отримати краще уявлення про бойові можливості Північної Кореї.