ЄС не перебиратиме на себе функції НАТО - Кубілюс
ЄС не перебиратиме на себе функції НАТО - Кубілюс

ЄС не перебиратиме на себе функції НАТО - Кубілюс

Події, що відбуваються у світі, лише підтверджують важливість та вагу міцних трансатлантичних зв’язків. Тож у питаннях безпеки й оборони ЄС ніколи не конкуруватиме з НАТО, але зможе принести додану вартість у спільні зусилля в цій сфері.

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів депутат Європейського парламенту Андрюс Кубілюс, який номінований до призначення на посаду єврокомісара з оборони і космосу в новому складі Європейської комісії.

ЄС не претендує на те, щоб перебрати на себе роль, яку відіграє НАТО. Мене доволі часто питають, чи буде якась конкуренція між НАТО і Європейською комісією, маючи на увазі мій майбутній портфель єврокомісара з оборони та космосу. Я абсолютно впевнений, що жодної такої конкуренції не буде. Ми справді не претендуємо на те, аби втручатися у ті сфери діяльності, в яких НАТО є дуже успішним, наприклад у військове планування або у вище військове керівництво. Але ЄСможе привнести додану вартість як для країн-членів, так і для самого НАТО», - зазначив Кубілюс.

Він зауважив, що ЄС має потужності, яких немає в Альянсу, наприклад у мобілізації оборонних ресурсів, відповідного фінансування або у розробці регуляторного законодавства для оборонної промисловості та військової мобільності.

При цьому європейський політик наголосив, що трансатлантичні зв’язки є дуже важливими, і вони завжди залишатимуться такими. Саме Європейський Союз має відповісти на питання, як багато відповідальності він спроможний взяти за оборону Європейського континенту.

«Не лише Росія, але й Китай постає як реальна військова сила і доволі активно розвиває власну військову промисловість. Тож у майбутньому, ймовірно, протягом наступних десятиліть, ми можемо очікувати, що американці будуть вимушені приділяти значно більше уваги стримуванню китайських наступальних планів. Саме тому нам варто очікувати, що американська присутність на Європейському континенті, разом з усіма спроможностями США захищати Європу, може зменшитися. Тож маємо дбати про те, щоб оборонятися самим, так би мовити, своїми руками», - вважає Кубілюс.

Він окремо наголосив, що таке прагнення ЄС до стратегічної автономії не означає жодної кризи у відносинах між ЄС і НАТО, оскільки Альянс лише зміцниться внаслідок посилення його європейської складової.

Теги за темою
Росія Євросоюз Китай НАТО Європарламент
Джерело матеріала
loader
loader