Найближчим часом Генеральний штаб ЗСУ планує розгорнути спеціальні роботизовані підрозділи у бригадах, які воюють на лінії зіткнення. Про це повідомив начальник управління інноваційної діяльності ЗСУ Віталій Добрянський під час зустрічі з журналістами, передає кореспондент «Главкома». Удосконалення та повсюдне застосування на фронті роботизованих платформ є одним з пріоритетних напрямків діяльності цього управліня, адже, за словами Добрянського, завдяки задіянню цих приладів можна скоротити втрати особового складу приблизно на 30%.
Роботизовані платформи можуть використовуватися для вирішення широкого кола завдань – розвідувальних, ударних, спеціальних – у різних бойових умовах. Зокрема, дуже запитаними є дистанційно керовані роботи, які можуть під вогнем противника доставляти на позиції їжу, боєкомплект та забирати поранених. Дальність маршруту такої роботизованої платформи – до 5 км.
Для того, щоб отримувати фідбек з бойових частин та відтак вдосконалювати вітчизняні зразки озброєнь, роботизованої техніки, інженерних розробок, Генштаб планує стимулювати інноваційну діяльність безпосередньо в частинах, створивши там спеціальні групи. «Зараз іде побудова такої структури», – повідомив полковник Добрянський.
Він наголосив, що загалом на лінії вогню триває затяте суперництво новітніх технологій. Так, на деякі нові засоби радіоелектронної боротьби з’являється протидія противника через один-два тижні.