Дослідники зняли таємничого головоногого молюска, який виконує танець на глибині майже 5 000 метрів.
Океан вкриває більшу частину поверхні океану і є домівкою для неймовірної кількості життя. Про деякі види нам добре відомо, але інші все ще залишаються загадкою. Наприклад, один із найтаємничіших восьминогів у світі, також відомий як великоока медуза (Cirrothauma cf. Magna), якому десятиліттями вдавалося ховатися від очей учених, пише Science Alert.
Під час експедиції в Тихому океані дослідникам з Університету Західної Австралії на борту судна Dagon вдалося закарбувати випадкову зустріч із таємничим восьминогом — його зняли на відео. Відомо, що восьминіг вальсував на глибині близько 4800 метрів — в абісальній зоні з низькою температурою, у темряві та за нищівного тиску.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Дослідники відзначають, що перші підказки про дивну поведінку цього восьминога були вченими ще в 1997 році, але відтоді ми не надто просунулися. Основна проблема полягає в тому, що місце, де він мешкає, вкрай складно досліджувати людям, а тому вчені просто не можуть спостерігати його в природному абісально-пелагічному середовищі існування.
У дослідженні 1997 року вчені описали поведінку восьминога, де він рухався морським дном у той самий спосіб, що й цього разу — така поведінка називається формою пересування. Ще тоді, понад 20 років тому, вчені склали діаграму руху головоногого молюска.
За словами дослідників, раніше вони з колегами спостерігали споріднених восьминогів, які підстрибують по дну океану схожим чином, але на більш дрібних глибинах. Вчені вважають, що це може бути своєрідною підказкою.
Дослідники вважають, що таку поведінку з підстрибуванням восьминоги можуть демонструвати під час пошуку їжі. На відео видно, як восьминіг відштовхується від дна, у верхній точці кожного підстрибування він розправляє свої щупальця, роздуваючи мембрану між ними, щоб приземлитися на морське дно. Під час цього приземлення восьминіг захоплює будь-яку здобич, яку йому вдалося охопити, перш ніж знову підстрибнути та повторити послідовність.
До речі, спостереження, отримані в період з 2020 до 2022 року, стали першим випадком, коли таку поведінку під час пошуку їжі було помічено і задокументовано у перистих восьминогів.
Раніше Фокус писав про те, що вчені ще раз підтвердили, що восьминоги, як і люди, бачать сни.