Лінус Торвальдс, творець ядра операційної системи Linux, різко розкритикував сучасний стан розвитку штучного інтелекту. На його думку, галас навколо ШІ — це «90% маркетингу і лише 10% фактичної реальності». Цю думку він висловив під час інтерв’ю на Open Source Summit у Відні.
Linus Torvalds says AI will change the world but it is currently 90% marketing and 10% reality, and it will take another 5 years for it to become clear what AI is really useful for pic.twitter.com/6knFEfJbqf
— Tsarathustra (@tsarnick) October 21, 2024
Розробник назвав сучасні генеративні ШІ-сервіси цікавим розвитком технологій машинного навчання, які врешті-решт змінять світ. Водночас він висловив невдоволення «циклом хайпу», який підживлює надто багато ініціатив, пов’язаних зі ШІ, і сприяє неймовірно високим ринковим оцінкам таких компаній, як Nvidia.
Торвальдс настільки не любить цикл хайпу, що навіть не хоче в це вникати. По суті, він ігнорує все, що пов’язане зі штучним інтелектом, хоча визнає, що через кілька років ситуація може кардинально змінитися.
На думку Торвальдса, через 5 років генеративні алгоритми та технології машинного навчання стануть набагато кориснішими та цікавішими. Тоді весь світ зможе зрозуміти, як насправді можна використовувати ШІ і які щоденні завдання він здатен «прискорити».
Торвальдс погодився, що ChatGPT і подібні сервіси — чудова демонстрація технологій, і їх уже використовують у багатьох сферах для різних завдань, наприклад, в графічному дизайні. «Але я дійсно ненавиджу цикл хайпу», — наголошує він.